Молодість з її благородним ентузіазмом,

з її невиразним прагненням до чесного, справедливого

є одна з найбільших сил прогресу

На кафедрі педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін проводиться національно-патріотична та виховна робота викладачів-кураторів із студентами прикріплених груп.

Важливе місце в роботі кафедри належить виховній роботі викладачів серед студентів, що спрямована на формування у них моральних якостей, громадської активності та відповідальності за долю України, дбайливого ставлення до національного багатства країни, любові до рідної мови, поваги до закону.

Пріоритетним у виховній роботі зі студентами викладачів кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін є реалізація особистісно орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі, залучення молоді до національної та світової культури, збереження морального та фізичного здоров’я молодого покоління, виховання патріотизму, громадських якостей особистості, забезпечення педагогічних умов для соціалізації студентів, виховання в них життєвої компетентності. 

Викладачі кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін (Бондаренко С. В., Гуменна Н. В., Кадобний Т. Б., Калинюк Н. М., Кравчук Л. В., Кульчицький В. Й., Пилипишин О. І., Христенко О. М.) регулярно проводять зустрічі із студентами прикріплених груп, на яких проводять бесіди з різних тем, що стосуються навчання та виховання, планування патріотично-виховних заходів в університеті та за його межами за різними напрямками: національно-патріотичне виховання, правове, інтелектуально-духовне, моральне виховання, екологічне, естетичне, трудове виховання. Велика увага на кафедрі педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін приділяється іноземним студентам, які беруть активну участь у творчих заходах Університету.

НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

Сьогодні Українська держава та її громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно велике значення для подальшого визначення, передусім, своєї долі, долі своїх сусідів, подальшого світового порядку на планеті. В сучасних важких і болісних ситуаціях викликів та загроз і водночас великих перспектив розвитку, кардинальних змін у політиці, економіці, соціальній сфері пріоритетним завданням суспільного поступу, поряд з убезпеченням своєї суверенності й територіальної цілісності, пошуками шляхів для інтегрування в європейське співтовариство, є визначення нової стратегії виховання як багатокомпонентної та багатовекторної системи, яка великою мірою формує майбутній розвиток Української держави. Серед виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь, які розглядатимуть державу як запоруку власного особистісного розвитку, що спирається на ідеї гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, виваженості, відповідальності, здорового способу життя, готовності до змін. 

Формування ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості у молоді повинно здійснюватися на прикладах героїчної боротьби Українського народу за самовизначення і творення власної держави, ідеалів свободи, соборності та державності, зокрема, від княжої доби, українських козаків, Українських Січових Стрільців, армій Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, учасників антибільшовицьких селянських повстань, загонів Карпатської Січі, Української повстанської армії, українців-повстанців у сталінських концтаборах, учасників дисидентського руху. З огляду на це, 25 жовтня 2023 року доценти кафедри Надія Гуменна та Наталя Калинюк разом із студентами своїх кураторських груп переглянули у кінотеатрі "Злата" фільм українського виробництва "Довбуш", який розповідає про боротьбу гуцулів за волю та право панувати на своїй землі.

Доценти кафедри Наталя Калинюк та Надія Гуменна разом із кураторськими групами біля кінотеатру "Злата"(25.10.2023 р.) 

Доц. Надія Гуменна разом із кураторською групою ММ-113 біля кінотеатру "Злата" (25.10.2023 р.)

Доц. Наталя Калинюк разом із кураторською групою ММ-116 (25.10.2023 р.)

Доц. Наталя Калинюк разом із кураторською групою ММ-116 (25.10.2023 р.)

6 лютого 2022 року з нагоди Дня єднання України доцент кафедри Надія Гуменна разом із студентами  406 групи медичного факультету приєдналися до флешмобу університету "Синьо-жовті кольори єдності".

Доцент кафедри Надія Гуменна із студентами групи ММ-406      (2022 рік)

19 листопада 2021 року з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи у НОК «Червона калина» Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського відбулася реконструкція бою повстанців з енкаведистами, яку організував доцент кафедри Леонід Кравчук. Учасниками дійства стали викладачі та студенти ТНМУ, викладачі та студенти Державного навчального закладу «Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою», ГО «Десантно-козацький курінь». 

Розпочав дійство доцент кафедри д-р іст. наук Леонід Кравчук, відзначивши важливість дослідження національної та історичної спадщини нашого народу. 

Студенти ТНМУ в ролі повстанців та енкаведистів під час реконструкції бою у НОК «Червона калина» ТНМУ (2021 рік)

13 жовтня 2021 року у навчально-оздоровчому комплексі «Червона калина» Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського відбулось відкриття "Криївки воїнів УПА", яке супроводжувалось театралізованою реконстукцією бою повстанців з енкаведистами за участі студентів університету. Організаторами цього дійства стали викладачі кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін д-р іст. наук Леонід Кравчук та канд. філос. наук Тарас Кадобний.   

Вигляд криївки зсередини 

Відразу і не здогадаєшся, де вхід до криївки, бо виглядає, як звичайний колодязь. Організатори проєкту задумали все так, аби за інтер’єром та екстер’єром усе нагадувало часи підпілля. Схованку робили за згадками довгожителів, а роботи тривали чотири місяці. 

Вхід у криївку. Доц. Леонід Кравчук разом із студентами (2021 рік)

22 січня 2020 року науково-краєзнавча студія «Терполяни» спільно зі студентами медичного факультету ТНМУ під керівництвом доцента Леоніда Кравчука долучилися до державного свята Дня Соборності. У заході взяли участь студенти кураторських груп викладачів кафедри педагогіки вищої школи.

Науково-краєзнавча студія «Терполяни» започаткувала проект, в рамках якого під час кожного заходу хтось з присутніх отримуватиме заохочувальний приз за кращу вишиванку. Таким чином члени студії планують підтримувати національні традиції. Цього дня староста потоку Войцеховський Максим разом зі знавцями української вишивки, обирав найкращу вишиванку. Заохочувальний приз – пам’ятну книгу «Нариси української духовності» автора Леоніда Васильовича Кравчука – за найкрасивішу вишивану сорочку отримала Підлужна Уляна – студентка 110 групи. 

Студенти I курсу медичного факультету (2020 рік) 

Підлужна Уляна, студентка I курсу медичного факультету (2020 рік) 

Переможці конкурсу за кращу вишиванку студенти кураторської групи №110 (2020 рік) 

10 жовтня 2019 року з нагоди 77-ї річниці з дня створення Української повстанської армії, а також до Дня захисника України та свята Покрови Пресвятої Богородиці студенти кураторських груп та викладачі кафедри Кравчук Леонід Васильович та Кадобний Тарас Богданович організували екскурсійний похід на півночі Тернопільщини – в штабі УПА урочища Антонівці. 

Учасники науково-краєзнавчої студії «Тернопяни» в штабі УПА урочища Антонівці (2019 рік) 

Піша хода студентів у штаб УПА в селі Антонівці (2019 рік) 

Цей захід мав історико-краєзнавчий та національно-патріотичний характер. Про це свідчать виступи викладачів ТНМУ Кравчука Леоніда, Кадобного Тараса. Особливо вразили молодь слова учасників бойових дій на півдні України, зокрема доктора історичних наук, професора ТНПУ ім. В. Гнатюка Зуляка Івана Степановича. 

Вітальне слово до студентів керівника гуртка "Терполяни"  доцента кафедри Леоніда Кравчука (2019 рік) 

Доктор іст. наук, проф. Іван Зуляк (2019 рік)

14 листопада 2019 року відбувся вечір пам’яті жертв Голодомору. Культурний захід було проведено в аудиторії кафедри військової медицини та медицини катастроф. З вітальним словом виступив Кравчук Леонід Васильович. Він окреслив історичними фактами події про «Голодомор», а також зазначив особливість усього цинізму радянської влади у 30-х роках минулого століття. Леонід Васильович розкрив особливість трагічності пам'яті жертв голодомору для усього людства. Студенти були присутні у вишиванках, як віддання шани перед тими українцями, які померли від голоду в ті страшні 1932 - 1933 роки.

Студентка I курсу медичного факультету Горайська Богданна та  доц. Леонід Кравчук (2019 рік)

Студенти, які були присутні на заході (2019 рік)

14 жовтня 2018 року в кабінеті історії України і української культури на кафедрі педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського урочисто відкрили тематичну експозицію «Остання криївка краю». Серед представлених екпонатів – зразки зброї повстанців, санітарна сумка, гасова лампа, друкарська машинка, чайник з кухликом.

«Остання криївка краю», встановлена в студентській аудиторії №303а кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін (2018  рік)

Як розповів один з організаторів криївки, доцент кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Тарас Кадобний, готуючи тематичний куточок, члени науково-краєзнавчої студії «Терполяни» багато спілкувалися з істориками, краєзнавцями, учасниками національно-визвольних змагань, які дожили до наших днів, їх родичами. 

У зв’язку із складною політичною ситуацією в країні, пов'язаною із воєнними подіями на сході України, викладачі кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін велику увагу приділяють сторінкам історії України, які залишили трагічний слід у нашій пам'яті. З огляду на це студенти відвідують місця історичної пам'яті для вшанування пам'ятних дат та загиблих героїв.

Доц. Леонід Кравчук разом із студентами кураторської групи в музеї політичних в'язнів (2015 рік)

Тематична лекція старшого наукового працівника краєзнавчого музею Л. В. Левинець у краєзнавчому музеї "Пам'яті жертв голодомору 1932 - 1933 років" Терноопільський краєзнавчий музей (2015 рік)

Студенти спеціальності фізична реабілітація на тематичній лекції "Пам'яті жертв голодомору 1932 -1933 років" у краєзнавчому музеї (2015 рік)

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНО-ДУХОВНЕ ВИХОВАННЯ 

Студенти разом із викладачами кафедри беруть участь у науково-практичних конференціях, відвідують місцеві культурні заклади – філармонію, драматичний театр, музеї, кінотеатри міста, де вони переглядають українські кінофільми, вистави, експозиції історичних та культурних пам’яток, а також є слухачами симфонічної музики, що дає можливість сформувати інтелектуально-духовний напрямок їхнього світогляду. Студенти та викладачі беруть участь у різноманітних інтелектуальних заходах. 

Доцент кафедри Наталя Калинюк разом із кураторською групою ММ-116 в кінотеатрі "Злата" на перегляді фільму, знятого за книгою Андрія Кузьменка "Я, Побєда і  Берлін" (21.03.2024 р.)

В умовах економічних, політичних та соціальних змін, що відбуваються у сучасному суспільстві, актуалізується процес особистісного становлення та культурного розвитку молоді, її світогляду та системи цінностей, духовного та творчого потенціалу. І тут, звичайно, варто говорити про роль мистецтва в духовному та моральному вихованні молодих людей. Однією із форм діяльності, що сприяють самовираженню молодої людини, прагненню гармонійного буття та здоровим стосункам із людьми, творчому ставленню до життя, впевненістю в собі, є театральне мистецтво.

Для людства театр є традиційним видом мистецтва. Він уже не одне тисячоліття багатопланово впливає на особистість: пояснює світ, створює емоційні імпульси для діяльності людей, виконує величезну виховну роль і тим самим сприяє формуванню якостей, необхідних для життя в суспільстві.

Ще А. М. Островський писав: «Якщо відібрати в молоді витончені задоволення як предмет її захоплень, вона захоплюватиметься іншим приводом: захоплення — потреба молодого віку. Знайдуться добрі приводи для захоплення — молодість захоплюється; не знайдеться добрих — вона захоплюється тим, чим доведеться».

З огляду на вищесказане доцент кафедри Надія Гуменна регулярно відвідує разом із студентами кураторських груп Тернопільський драматичний театр імені  Т. Г. Шевченка. Так, 5 лютого 2024 року Надія Володимирівна разом із групою ММ-113 мали змогу переглянути у драматичному театрі різдвяний мюзикл "Пекельна спокуса". Було багато музики, співу, акробатичних трюків, естрадності та драматичності. Музичні номери артисти виконували наживо в супроводі оркестру, 70 відсотків яких становила авторська музика, 30 — народні колядки, народні щедрівки, які виконували в сучасній обробці.

Доцент кафедри Надія Гуменна разом із студентами кураторської групи ММ-113 у фоє Тернопільського драмтеатру ім. Т. Г Шевченка, де переглядали різдвяний мюзикл "Пекельна спокуса" (05.02.2024 р.) 

9 липня 2021 року в Тернопільській філармонії відбувся Міжнародний фестиваль військової пісні, учасниками якого були викладачі та студенти нашого університету, доценти та викладачі кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін: Кадобний Тарас, Кравчук Леонід та Починок Юлія, а також студент Хуберт Мікоша, який виконав на сцені пісню Гей, соколи (пол. "Hej, sokoły", біл. "Гэй, саколы", словац. "Hej, sokoly") — пісня, популярна в Україні, Польщі та Словаччині. У цих країнах з першими акордами музики люди починають підспівувати виконавцеві. Наш випускник Хуберт Мікоша (Hubert Mikosza) неодноразово виконував цю пісню у ТНМУ.  Це ще один його подарунок для рідного університету.  

Викладачі та студенти ТНМУ імені І. Я. Горбачевського учасники І-го Міжнародного фестивалю військової пісні  (2021 рік)

З метою культурного виховання та духовного збагачення доцент кафедри Надія Гуменна відвідала разом із студентами кураторської групи № 103 стоматологічного ф-ту виставу «Рятуйте, мене женять», яка з успіхом пройшла 29 листопада 2019 року на малій сцені Тернопільського драмтеатру. 

11 березня 2020 року студенти кураторської групи № 103 стоматологічного факультету з доцентом кафедри Надією Гуменною переглянули виставу-містерію "Тарас", яка справила велике емоційне враження на усіх глядачів.

Доц. кафедри Надія Гуменна та студенти групи № 103 стоматологічного ф-ту  на малій сцені драмтеатру (2019 рік)

Доц. кафедри Надія Гуменна та студенти групи № 103 стоматологічного ф-ту на виставі містерії "Тарас"  (2020 рік)

Студенти 119 групи I курсу медичного факультету з куратором доц. Сергієм Бондаренком в драматичному театрі на виставі "Мартин Боруля" (2019 рік)

Щороку із студентами викладачі проводять екскурсії в музеї Тернополя, що є вже хорошою традицією для збагачення культурного розвитку та ознайомлення з українськими традиціями.

Студенти з куратором доц. Сергієм Бондаренком на екскурсії "Ніч в музеї" (2017 рік)

Екскурсія у відділі Новітньої історії  України краєзнавчого музею з науковим працівником Володимиром Пукачем (2017 рік)

Студенти із куратором викладачем кафедри Надією Гуменною в драмтеатрі (2016 рік)

Студенти з куратором викл. Надією Гуменною на виставі "Запорожець за Дунаєм" в драматичному театрі  (2016 рік)

РОБОТА З ІНОЗЕМНИМИ СТУДЕНТАМИ

З іноземними студентами викладачі кафедри регулярно проводять бесіди, обговорюючи традиції народів, представники яких навчаються в університеті, знайомлять із звичаями українців. Іноземні студенти приймають активну участь в обговоренні політичної ситуації в Україні та відношення до цього світової спільноти, а також беруть активну участь у планових виховних заходах кафедри та університету, екскурсіях по видатних місцях Тернопілля. 

2 лютого 2022 року доцент кафедри Ольга Христенко разом із студентами кураторської групи відвідала Тернопільський обласний краєзнавчий музей, де мали змогу ознайомитись із взірцями українського народного одягу з різних регіонів Тернопі́лля, образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, нумізматики, філателії, документів і світлин, речей побуту. 

Доцент кафедри Ольга Христенко разом із студентами кураторської групи другого курсу факультету іноземних студентів (231 гр.) у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї (2022)

В червні 2021 року студенти з кураторами Тарасом Кадобним та Леонідом Кравчуком відвідали медичну установу КНП «Микулинецьку обласну фізіотерапевтичну лікарню реабілітації» та поспілкувалися з середнім і молодшим медичним персоналом, пацієнтами оздоровниці. Також  студенти провели час з найменшими пацієнтами-дітками, пригостили їх солодощами, чим підняли настрій малечі. До акції долучився представник факультету іноземних студентів Джері Ніі Алемонаі. 

Студент факультету іноземних студентів Джері Ніі Алемонаі (2021 рік)

Викладачі кафедри Тарас Кадобний та Леонід Кравчук із студентами в медичній установі КНП «Микулинецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації» (2021 рік) 

З метою ознайомлення студентів-іноземців з нашим "файним" містом, їхній куратор, доцент кафедри Наталя Калинюк, провела екскурсію Тернополем. Особливо сподобався студентам парк імені Тараса Шевченка, адже з парку відкривається чудовий вид на Тернопільський став. Також студенти залишились під враженням від розташованого в парку найдовшого в Україні фонтану, який красиво світиться у темну пору доби. А подорож катерем, за словами іноземних студентів, подарувала яскраві, незабутні емоції.

Незабутня подорож катерем по Тернопільському ставу. Доцент кафедри Наталя Калинюк разом із студентами  кураторської групи ІМ-271 (2021 рік)

Доцент кафедри Наталя Калинюк із  студентами групи ІМ-271 у парку  ім. Т. Шевченка (2021 рік)

30 квітня 2021 року студенти з куратором доц. Тарасом Кадобним завітали з великодніми подарунками до підопічних навчально-реабілітаційного центру на вул. братів Бойчуків, 6. Волонтери привітали дітей з Великодніми святами, побажали їм здоров’я, радості, миру, здійснення їхніх заповітних мрій. Цього разу студенти мали змогу поспілкуватись та активно провести час з дітками. Наприкінці зустрічі кожній дитині було вручено великодній подарунок. До акції долучилився представник факультету іноземних студентів Джері Ніі Алемонаі. 

Студенти із куратором доц. Тарасом Кадобним відвідали домівку випускника навчально-реабілітаційного центру Ігора Баранишина. Під час зустрічі студенти поспілкувались з Ігорем, підтримали його, привітали зі святами й подарували Великодній кошик та його улюблені книги. 

Студенти із куратором викл. Тарасом Кадобним передають великодні подарунки  для дітей навчально-реабілітаційного центру на вул. Братів Бойчуків, 6 (2021 рік)

Студенти із куратором викл. Тарасом Кадобним відвідали домівку випускника навчально-реабілітаційного центру Ігора Баранишина (2021 рік)

18 квітня 2019 року відбулася знакова подія – студенти-іноземці ознайомилися з роботою Міжнародного благодійного фонду«Карітас» і мали нагоду долучитися до благодійної акції. Захід організували викладачі кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Тарас Кадобний, Леонід Кравчук та Юлія Починок.

Доцент кафедри Тарас Кадобний із студентами кураторської групи біля благодійного духовного фонду "Карітас" (2019 рік)

Вітальне слово від організатора заходу доц. Тараса Кадобного (2019 рік)

Студенти поспілкувалися з отцем Андрієм, познайомилися з керівником проектів  паном Романом, який працює у «Карітасі» з дітьми та підлітками з особливими потребами. Окрім того, під час зустрічі було презентовано проект людей з особливими потребами «Крила життя», який підтримує Будинок письменника та перекладача у Вентспілсі (Латвія). Такі приклади надихають молодих людей з інвалідністю творити та бути успішними у житті. Наприкінці заходу волонтерами було передано одяг для людей різних вікових категорій та солодощі.

Зустріч студентів та організаторів благодійної акції з отцем Андрієм (2019 рік)

10 жовтня 2019 року в селі Антонівці Шумського району відбувся патріотичний захід, в якому взяли активну участь іноземні студенти, які ознайомилися з реконструкцією штабу повстанців УПА в роки Другої Світової війни (1939 - 1945 років). Представниці факультету іноземних студентів Менон Малавіка та Вікторія Мері Уначукву активно долучилися до цього заходу.  

«Я візьму вашу мудрість, мужність та відвагу з собою додому і поділюся ними зі свої народом», – сказала студентка 176-ї групи Вікторія Мері.

Студентки Менон Малавіка та Вікторія Мері Уначукву (2019 рік)

Доц. кафедри Тарас Кадобний із студентами у час пішої ходи у штаб УПА біля села Антонівці Шумського району (2019 рік)

Організатори заходу з іноземними студентами (зліва на право): доц. Леонід Кравчук, Вікторія Мері Уначукву, Менон Малавіка, доц. Тарас Кадобний (2019 рік)

4 лютого 2018 року студенти 46 групи I курсу факультету іноземних студентів з куратором доц. Тарасом Кадобним відвідали Збаразький замок.

Доц. Тарас Кадобний із студентами факультету іноземних студентів на території Збаразького замку (2018 рік)

Найбільш цікавою була екскурсія експозиціями козацької історії періоду XVII - XVIII століть. Студенти задавали запитання екскурсоводу по історичним питанням, що говорило про їхню зацікавленість в питаннях історії України.

Світлини замків Тернопільщини (2018 рік)

Світлини в кімнатах замку (2018 рік)

ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

Кураторами груп проводяться виховні бесіди щодо культури поведінки, морального стану студентів групи, піднімаються питання щодо виникнення конфліктних ситуацій та шляхів виходу з них. Також проводяться цікаві зустрічі з видатними постатями краю, та вшанування міжетнічних національних культур. 

5 лютого 2020 року науково-краєзнавча студія «Терполяни» організувала вечір пам’яті про драматичні події, які мали місце в житті українського народу. У час боротьби проти гітлерівського нацизму найбільше постраждали українці. Через чисельні втрати цвіту нації та мужню боротьбу Україні було надано членство в ООН. Згодом населення нашої країни було змушене голодувати через радянську податкову політику. Про ці факти розповів керівник студії Леонід Кравчук. Він представив студентам та усім присутнім найсучасніше дослідження «Голод 1946-1947 рр. в Україні: колективна пам’ять» (2019 р., м. Київ, 1176 с., спогади з Тернопільської області 857 – 889 с.). 

Книгу пам’яті жертв голодомору «Кістки котрих не зламали» презентувала польською та українською мовами викладач кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін, кандидат філологічних наук Юлія Починок. 

Доц. Леонід Кравчук представляє найсучасніше дослідження «Голод 1946 -1947 рр. в Україні: колективна пам’ять» (2020 рік) 

Студенти I курсу медичного факультету ознайомлюються із збіркою віршів пам'яті жертв голодомору (2020 рік) 

З нагоди 205-ї річниці з дня народження великого Кобзаря у читальній залі бібліотеки Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського 14 березня 2019 року відбулася зустріч з Олегом Германом – науковцем, письменником, громадським діячем. 

У кожного з нас своє прочитання Шевченка, своя стежина до нього. Олег Михайлович поділився спогадами про те, як Шевченко прийшов в його життя, показав  маленький пожовтілий від часу «Кобзар», надрукований в 1943 році, який його батько проніс крізь німецькі і сталінські табори і який став родинною реліквією. Прочитав Олег Михайлович  й уривки з листів Тараса Григоровича – і це теж було захоплююче цікаво, бо в них ми чуємо щирий голос людини,  не трибуна, не пророка, а людини з її житейськими  проблемами. Листи різні – веселі і сумні. Але головне – Шевченківські.

Учасники зустрічі із студентами (2019 рік)

Олег Герман презентує маленький кобзар 1943 року (2019 рік)

16 лютого 2018 року в читальній залі бібліотеки Університету відбувся літературно-мистецький захід, присвячений лемківській культурі.  У ньому взяли участь студенти та доценти кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін тарас Кадобний та Леонід Кравчук, які є засновниками та членами науково-краєзнавчої студії «Терполяни», викладачі нашого університету та інших вишів Тернополя, представники управління культури облдержадміністрації.

Вітальне слово співорганізатора заходу  доц. Леоніда Кравчука (2018 рік)

Гості та учасники заходу присвяченого вшануванню пам'яті лемківської культури (2018 рік)

13 лютого 2018 року у читальній залі бібліотеки Тернопільського державного медичного університету імені Івана  Горбачевського відбулася зустріч на тему «Сучасні тенденції української літератури» з Володимиром Шовкошитним – поетом, прозаїком, публіцистом, доктором філософії в галузі політології, народним депутатом України першого скликання, громадським діячем. У його творчому доробку – збірки поезій, твори публіцистики, наукові статті, кіносценарії, музичні альбоми, низка прозових творів. Письменник є лауреатом багатьох міжнародних та всеукраїнських премій, засновником і директором київського видавництва «Український пріоритет».

Поет та прозаїк Володимир Шовкошитний (2018 рік)

Студенти та викладачі медичного університету (2018 рік)

МОРАЛЬНО-ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ

Важливим засобом становлення небайдужої та відповідальної особистості є її активна волонтерська діяльність, що дозволяє діяти за покликом серця для того, щоб разом робити світ добрішим і кращим. Сьогодні, коли Україна бореться за свою свободу та незалежність, волонтерська діяльність, окрім іншого, допомагає наближати нашу перемогу. Доцент кафедри Тарас Кадобний вже декілька років поспіль є керівником загально-університетського волонтерського руху «Misericordia», який в ці складні для України часи регулярно організовує та надає гуманітарну допомогу українським бійцям  та цивільному населенню. 

 Доц. кафедри Кадобний Т. Б. за допомогою активних учасників волонтерського руху «Misericordia» придбали два ноутбуки, які передали представникам 3-ї окремої штурмової бригади  (25.09.2023 р.)

Студенти загально-університетського волонтерського руху «Misericordia» передали Тернопільській обласній клінічній психоневрологічній лікарні медикаменти, ортези та інші засоби медичного призначення  (16.06.2023 р.)


Представники волонтерського руху «Misericordia» передали Тернопільському обласному перинатальному центру матері і дитини гуманітарну допомогу (26.08.2022 р.)

Представники волонтерського руху «Misericordia» передали волонтерському центру ТНМУ в особі ректора проф. Михайла Корди тепловізор для потреб наших захисників (15.08.2022 р.)

Представники волонтерського руху «Misericordia» передали волонтерському центру ТНМУ гуманітарну допомогу медичного призначення з Іспанії та США для військових України (02.08.2022 р.)

Представники волонтерського руху «Misericordia» передали волонтерському центру ТНМУ гуманітарну допомогу медичного призначення від Ольги та Олега Поплавських з Іспанії (21.07.2022 р.)

Волонтери університетського руху «Misericordia» під керівництвом доцента кафедри Тараса Кадобного неодноразово відвідували та допомагали КНП «Тернопільському обласному центру реабілітації та розвитку дитини» та продовжують це робити під час повномасштабного вторгнення росії в Україну, адже дітки потребують особливої підтримки у такий складний час.

17 липня 2022 року наші невтомні благодійники знову відвідали цей заклад з волонтерською допомогою за підтримки представників ГО «Десантно-козацького рою» Ольги Мосейко, керівника ансамблю «Збруч» та заступника директора Тернопільської обласної філармонії Василя Ірмійчука, доцента ТНМУ Тараса Кадобного, студентів медичного і стоматологічного факультетів Марти Струк, Івана Климаша, Яни Добрянської. Завдяки підтримці United support for Ukraine вони передали підгузки, дитячі медикаменти, вітаміни, засоби гігієни та інше.

Представники волонтерського руху «Misericordia» передали Тернопільському обласному центру реабілітації та розвитку дитини гуманітарну допомогу (2022)

Доцент кафедри Тарас Кадобний разом зі своєю волонтерською командою доставив до ТНМУ вантаж ліків, засобів медичного призначення, дитячої постелі від благодійників з Німеччини та Австрії – Martin Mühlbacher, Johannes Mühlbacher, Mattias Mühlbacher. Це уже третя гуманітарна допомога від членів родини, які є власниками аптечної мережі у двох вищезгаданих країнах (2022)

Українська діаспора з Англії на чолі з Віктором Білінським, яка вже не вперше допомагає нашим захисникам, за ініціативи отця Євгена Влоха з смт. Микулинці спільно з доцентом кафедри Тарасом Кадобним та волонтерами нашого університету зібрали кошти та придбали три автомобілі: Ford Ranger та два Mitsubishi L200, а також засоби медичного призначення, які передали 15 червня 2022 року.

Представники волонтерського руху «Misericordia»

В травні 2021 року волонтери університетської організації «Misericordia» спільно з заступником директора з концертної роботи Тернопільської обласної філармонії, керівником колективу «Збруч» Василем Івановичем Ірмійчуком та його командою  відвідали родину керівника волонтерського руху Ступінську Євгенію Філіпівну у селі Підгородньому. З нагоди дня сім’ї студенти-волонтери передали одяг тим, хто потребує такої допомоги. 

Студенти ТНМУ з куратором Тарасом Кадобним та  заступником директора з концертної роботи Тернопільської обласної філармонії, керівником колективу «Збруч» Василем Івановичем Ірмійчуком  з родиною керівника волонтерського руху Ступінську Євгенію Філіпівну у селі Підгородньому (2021 рік) 


Студенти медичного факультету передають одяг малозабезпеченим сім'ям (2021 рік)

24 квітня 2021 року студенти з куратором Тарасом Кадобним на передодні Великодніх свят відвідали благодійний фонд «Карітас». На прохання отця Андрія Марчука студенти вкотре долучилися до соціального проекту «Благодійна їдальня». Вони приготували 80 продуктових наборів для соціально незахищених людей, людей з інвалідністю та безхатченків. Студенти планують і надалі підтримувати цей проєкт. 

Студенти ТНМУ з куратором Тарасом Кадобним передають продукти харчування благодійному фонду «Карітас» (2021 рік) 

3 березня 2021 року студенти з куратором Тарасом Кадобним відвідали благодійний фонд «Карітас». Студенти долучились до проєкту: «Благодійна їдальня», яка обслуговує щодня 60-80 осіб. Наші студенти забезпечили їдальню продуктами харчування. До акції долучилися українські та іноземні студенти, які навчаються в ТНМУ імені І. Я. Горбачевського: Валід Мохамедович Альсамірі, Марта Рибенчук, Вікторія Віщук, Андріана Бучко, Ілля Сороківський, Яна Чайка, Анастасія Надкевич, Остап Сатурський, Діана Коллінс, Вікторія Вахновська, Христина та Оксана Пелип, Тетяна Опер, Ігор та Христина Майхруки, доц. Зоряна Василівна Майхрук та студент факультету іноземних студентів Джері Ніі Алемонаі. 

Студенти ТНМУ з куратором Тарасом Кадобним передають продукти харчування благодійному фонду «Карітас» (2021 рік) 

25 листопада 2020 року студенти волонтерського руху ТНМУ «MISERECORDIA» і краєзнавчої студії «Терполяни» відвідали Центр соціально-психологічної реабілітації дітей. Волонтери університету у складі українських та іноземних студентів подарували дітям гарний настрій, а також необхідні речі, одяг, іграшки, книги, солодощі, фрукти. У заході також взяли участь викладачі-куратори студентських груп кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін доц. Тарас Кадобний та викладач Юлія Починок, які були організаторами проведення цього заходу. 

Керівник волонтерського руху «MISERICORDIA» та гуртка "Терполяни" викл. Тарас Кадобний та викл. Юлія Починок із студентами передають дітям Центру соціально-психологічної реабілітації подарунки (2020 рік) 

Викл. кафедри Юлія Починок та студенти медичного університету з дітьми Центру соціально-психологічної реабілітації (2020 рік) 

6 квітня 2018 року на передодні Великодніх Свят викладачі кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін доц. Тарас Кадобний та Леонід Кравчук в рамках науково-краєзнавчої студії «Терполяни» та благодійного фонду «Misericordia» провели благодійну акцію збору коштів на допомогу дітям сиротам.

Студенти долучаються до благодійної акції (2018 рік)

Студенти іноземці взяли участь у благодійності (2018 рік)

Керівник гуртка "Терполяни" доц. Леонід Кравчук із студентами (2018 рік)

Учасники волонтерського руху «Misericordia» та члени науково-краєзнавчої студії «Терполяни» активно підтримали загально-університетську благодійну акцію «Зробимо життя дітей щасливішим». Також волонтери відвідали Тернопільський навчально-реабілітаційний центр для дітей з вадами опорно-рухового апарату, що на вулиці Братів Бойчуків, 6, та навчально-вихований комплекс №28.

Проведення волонтерської акції гуртківців (2018 рік)

Доц. Тарас Кадобний із студентами (2018 рік)

Організатори заходу доц. Тарас Кадобний та доц. Леонід Кравчук із дітьми вихованцями реабілітаційного центру (2018 рік)

Доц. Тарас Кадобний із студентами провідали  студентів на дому (2018 рік)

В рамках проведення у Тернопільському національному медичному університеті тижня права, доценти кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Надія Гуменна та Наталя Калинюк разом із представником  громадської організації «Інформаційно-правовий центр «Права людини» Денисом Луковицьким в листопаді 2018 року провели круглий стіл на тему «Актуальні питання торгівлі людьми», на якому ознайомили студентів із поняттям, видами, масштабами, основними причинами та наслідками торгівлі людьми.

Доц. Надія Гуменна з представником  громадської організації «Інформаційно-правовий центр «Права людини» Денисом Луковицьким (2018 рік)

Представник  громадської організації «Інформаційно-правовий центр «Права людини» Денис Луковицький проводить ознайомлення студентів із проблемами торгівлі людьми (2018 рік)

Доц. Надія Гуменна ознайомлює студентів із матеріалами щодо торгівлі людьми (2018 рік)

Інформаційні матеріали щодо запобігання торгівлею людьми (2018 рік)

В рамках проведення у Тернопільському національному медичному університеті тижня права доценти кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Надія Гуменна та Наталя Калинюк в грудні 2019 року запросили працівників відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУНП в Тернопільській області (начальник відділу, підполковник поліції Олександр Буняк та заступник начальника відділу, підполковник поліції Тарас Гуменний) та представників громадської організації «ТМЖК «Відродження нації» (Оксана Шлюсар та Ольга Горошко) для інформаційно-роз’яснювальної бесіди із студентами університету щодо питань запобігання торгівлі людьми, зокрема роз’яснення можливих ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми та можливостей отримання постраждалими комплексної  допомоги в державних інституціях.

Доц. Надія Гуменна, начальник відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУНП в Тернопільській області, підполковник поліції Олександр Буняк та представник  громадської організації «ТМЖК «Відродження нації» Оксана Шлюсар (2019 рік)

Представники громадської організації «ТМЖК «Відродження нації» Оксана Шлюсар та Ольга Горошко (2019 рік)

Начальник відділу, підполковник поліції Олександр Буняк, заступник начальника відділу, підполковник поліції Тарас Гуменний та студенти медичного університету (2019 рік)

13 грудня 2017 року в кафе корпусу ННІ-медсестринства учасники та організатори Клубу української мови та культури доц. Христенко Ольга Мирославівна та викладач кафедри Починок Юлія Мирославівна організували для українських та іноземних студентів Андріївські вечорниці. Це хороша українська традиція, яка обіймає своїм теплом і єднає студентів різних національностей в єдину студентську родину. На заході учасники ліпили українські вареники та пекли пироги. Свято було організовано із збереженням українських національних традицій.

Організатори вечорниць: доц. Ольга Христенко, викл. Юлія Починок, доц. Марта Руденко (2017 рік)

Студенти та викладачі беруть участь в Андріївських вечорницях (2017 рік)

ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

Одне з важливих завдань суспільства – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину. Адже стан здоров’я населення України свідчить про існування реальної загрози вимирання нації. Питанню здорового способу життя викладачами кафедри приділяється особлива увага.  

15 травня 2018 року напередодні Дня захисту дітей студенти Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського провели просвітницьку акцію «Збережи життя ненародженій дитині», метою якої є привернення уваги суспільства до проблеми абортів та формування культури відповідального материнства і батьківства.

Доц. Ольга Христенко із студентами (2018 рік)

Співорганізатор заходу студент 4 курсу Христина Дарморост  (2018 рік)

Учасники заходу під час розклеювання агітаційних листівок у громадському транспорті (2018 рік)

На виконання Указу Президента України від 9 лютого 2016 року № 42/2016 Про національну стратегію з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» та з метою підвищення рівня залучення студентів до оздоровчої рухової активності в травні 2016 року викл. Надія Гуменна провела разом із кураторською групою один із вихідних на відкритому повітрі в «Парку здоров’я», який знаходиться у м. Тернополі по вул. Бережанській. Дружня компанія, веселий настрій, рухливі ігри та смаколики були неодмінними атрибутами цього незабутнього заходу.  

«Парк здоров’я», викл. кафедри Надія Гуменна разом із студентами кураторської групи  № 107 стоматологічного факультету (2016 рік)

ТРУДОВЕ ВИХОВАННЯ

Серед напрямків навчально-виховного процесу студентів, важливе місце займає трудове виховання. З цією метою кафедра долучається до участі у заходах чистоти навколишнього середовища. 

Доцент кафедри Сергій Бондаренко разом із студентами кураторської групи беруть участь в акції "Толока" (2019 рік)

Викладач кафедри Надія Гуменна разом із студентами кураторської групи беруть участь в акції "Толока" (2018 рік)

Студенти під час акції "Толока" (2018 рік)