Інститут кураторів

Молодість з її благородним ентузіазмом,

з її невиразним прагненням до чесного, справедливого

є одна з найбільших сил прогресу

На кафедрі педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін проводиться національно-патріотична та

виховна робота викладачів-кураторів із студентами прикріплених груп.

Викладачі кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін (О. М. Христенко, Л.В.Кравчук,В.Й.Кульчицький, Т. Б. Кадобний, С. В. Бондаренко, Гуменна Н.В., Сопіга М.О.) регулярно проводять зустрічі із студентами прикріплених груп, на яких проводять бесіди на різні теми, що стосуються навчання та виховання, планування виховних заходів та організацію виховних заходів в університеті та за його межами.

Список кураторів груп

на 2018 - 2019 н. р.

1-й курс медичний факултет, спеціальність 222 "Медициниа":

115 група – доц. Кравчук Л. В.

116 група – викл. Гуменна Н. В.

117 група – доц. Бондаренко С. В.

118 група - доц. Кульчицький В. Й.


1-й курс факультет іноземних студентів:

139 група – доц. Кадобний Т.Б.

140 група – доц. Сопіга М.О.

141 група - доц. Христенко О. М.

142 група - викл. Калинюк Н. М.

4 лютого 2018 року студенти 46 групи I курсу факультету іноземних студентів з куратором доц. Кадобним Т. Б. відвідали Збаразький замок

Студенти факультету іноземних студентів на території Збаразького замку

Найбільш цікавою була екскурсія експозиціями козацької історії періоду XVII - XVIII століть. Студенти задавали запитання екскурсоводу по історичним питанням, що говорило про їхню зацікавленість в питаннях історії України

Світлини замків Тернопільщини

Світлини в кімнатах замку


13 лютого 2018 року у читальній залі бібліотеки Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відбулася зустріч на тему «Сучасні тенденції української літератури» з Володимиром Шовкошитним – поетом, прозаїком, публіцистом, доктором філософії в галузі політології, народним депутатом України першого скликання, громадським діячем. У його творчому доробку – збірки поезій, твори публіцистики, наукові статті, кіносценарії, музичні альбоми, низка прозових творів. Письменник є лауреатом багатьох міжнародних та всеукраїнських премій, засновником і директором київського видавництва «Український пріоритет».

Володимир Шовкошитний


Лише за минулий рік в «Українському пріоритеті» побачили світ 48 нових книг українських авторів. Під час зустрічі Володимир Шовкошитний представив першу книгу п’ятитомного видання поета рідкісного таланту з Луганська Івана Низового. На жаль, уже шість років його немає серед нас, а поки жив, був центром кристалізації патріотичних сил краю, українським голосом Луганщини. Інша новинка – науково-популярне дослідження Олександра Фатєєва «Долітописна історія України» про походження, хронологію племен та народів на території України. Одна з найцінніших книжок-спогадів «Прожити і розповісти» патріарха української літератури Анатолія Дімарова. Написана щиро і правдиво про час, в якому випало жити, вона читається, так би мовити, на одному диханні.

студенти та викладачі медичного університету

Видавець зупинився і на своєму романі-трилогії «Кров – свята», який охоплює період від Голодомору і майже до наших днів. Як розповів Володимир Шовкошитний, матеріали для книги він збирав 12 років працюючи в українських, польських, німецьких архівах.

Любов’ю до України дихають і його вірші. Емоційні, образні і до болю правдиві, вони дивують і вражають. «Куля гуляла», «Спокуса», вірш, що став відомою піснею «Боже, дай Україні волю» і вірш, що дав назву однойменній збірці, – «Запали свічу»… Це справжня поезія, яку хотілося слухати ще і ще.

Володимир Шовкошитний поділився також спогадами про пережите під час ліквідації аварії на ЧАЕС, про участь в подіях, які ми сьогодні називаємо «Майданами» – «першим» та «другим», висловив свою думку про важливі події, що нині відбуваються в країні. Письменник побажав молоді вірити в свої сили і впевнено йти до поставленої мети, бо успіх великою мірою залежить від позитивного налаштування людини.

автограф від автора Володимира Шовкошитного

На заході були присутні викладачі кафедри філософії та суспільних дисциплін Починок Юлія Мирославівна та доц. Христенко Ольга Мирославівна, які з кураторськими групами взяли участь у презентації книг письменника та ознайомилися із новими творами українського письменника

16 лютого 2018 року в читальній залі бібліотеки Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відбувся Літературно-мистецький захід, присвячений лемківській культурі. У ньому взяли участь студенти та викладачі доц. Кадобни Т. Б. та Кравчук Л. В., які є засновниками та членами науково-краєзнавчої студії «Терполяни», викладачі нашого університету та інших вишів Тернополя, представники управління культури облдержадміністрації.

вітальне слово співорганізатора заходу Кравчука Л. В.

Гостями бібліотеки були також голова Світової федерації українських лемківських об’єднань, член Національної спілки краєзнавців України Ярослава Галик, член колегії Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Марія Бабічук (Чортків), члени правління Тернопільської обласної і міської організацій «Лемківщина» Дарія Антонюк та Галина Околіта.

Ярослава Галик та Тетяна Саварин

Лемківському краю присвятила свою науково-краєзнавчу розвідку доцент кафедри іноземних мов ТДМУ Тетяна Саварин. «Тема Лемківщини мені рідна, оскільки це батьківщина моїх предків. Мої бабуся і дідусь – переселенці з Горлицького повіту Краківського воєводства – нині мешкають в селі Клювинці Гусятинського району, -розповіла Тетяна Володимирівна. – З дитинства любила слухати розповіді бабусі про цей дивовижний край, її співанки. У 2003 році успішно захистила кандидатську дисертацію на тему «Лемківське весілля в міжетнічному контексті». До речі, опонентом на захисті дисертації в мене був доктор філологічних наук, іноземний член НАН України, голова Асоціації україністів Словаччини й представник лемків Словаччини Микола Мушинка, який мене усіляко підтримував».

Тетяна Ігорівна Саварин

На заході були присутні доцент кафедри медичної фізики Дідух В. Д., а також редактор журналу "Бескиди" Володимир Барна Валерій Дмитрович зачитав вірші присвячені уродженцю Лемківщини – поету Богдану-Ігорю Антоничу.

доц. Дідух В. Д.

«Лемківщина в серці моїм» – так назвав одну зі своїх книг голова Спілки письменників Лемківщини, головний редактор журналу «Бескиди» Володимир Барна, чиї батьки теж пережили депортацію.

Володимир Барна

Ярослава Галик вручила «Книгу пам’яті Лемківщини 1944—1946» доценту кафедри іноземних мов ТДМУ Тетяні Саварин, яка за згодою автора передала її у фонд бібліотеки ТДМУ – і тепер широке коло читачів матиме змогу ознайомитися з цією фундаментальною працею, яка є документальним свідченням Лемківської трагедії середини XX століття.

вручення видань Тетяні Саварин

Захід був дуже корисним для усіх присутніх викладачів та студентів медичного університету, які збагатили свої знання про лемківську культуру.

гості та учасники заходу присвяченого вшануванню пам'яті лемківської культури

21 березня 2018 року студенти 46 групи факультету іноземних студентів з куратором доц. Кадобним Т. Б. відвідали благодійну організацію "Карітас". Студенти принесли з собою солодощі, подарунки для вихованців закладу.

студенти з працівниками "Карітасу"

6 квітня 2018 року на передодні Великодніх Свят викладачі кафедри філософії доц. Кадобний Т. Б. та Кравчук Л. В. в рамках науково-краєзнавчої студії "Терноляни" та благодійного фонду «Misericordia» провели благодійну акцію збору коштів на допомогу дітям сиротам.

студенти долучаються до благодійної акції

студенти іноземці взяли участь у благодійності

керівник гуртка "Терполяни" Кравчук Л. В. із студентами

Учасники волонтерського руху «Misericordia» та члени науково-краєзнавчої студії «Терполяни» активно підтримали загально-університетську благодійну акцію «Зробимо життя дітей щасливішим». Також волонтери відвідали Тернопільський навчально-реабілітаційний центр для дітей з вадами опорно-рухового апарату, що на вулиці Братів Бойчуків, 6, та навчально-вихований комплекс №28.

проведення волонтерської акції гуртківців

доц. Кадобний Т.Б. із студентами

організатори заходу доц. Кадобний Т. Б. та Кравчук Л. В. із дітьми вихованцями реабілітаційного центру

Вже багато років поспіль студенти медичного університету допомагають випускнику навчально-реабілітаційного центру Ігорю Баранишину. Волонтери передали Великодній кошик та зібрані кошти сумою 7 тисяч гривень для його подальшої реабілітації.

Найактивнішими студентами благодійних акцій були представники фармацевтичного факультету – Соломія Невідома, Софія Невідома, Богдана Питлик, Ольга Рівна; студенти медичного факультету – Світлана Веремчук, Елеонора Поліщук, Христина Пелип, Аліна Оліферук, Зоряна Бриндз, Ярослава Куцина, Ростислав Стецик, Вікторія Яворська, Михайло Гаврилюк; майбутні стоматологи – Оксана Пелип, Божена Обліжок; представники факультету іноземних студентів – Сварнакар Пушпак та Маулік Срітама, Мажец Каміль.

доц. Кадобний Т. Б. із студентами провідали студентів на дому

15 травня 2018 року напередодні Дня захисту дітей студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського провели просвітницьку акцію «Збережи життя ненародженій дитині», метою якої є привернення уваги суспільства до проблеми абортів та формування культури відповідального материнства і батьківства.

доц. Христенко О. М. із студентами

«Це маленька практична справа на шляху виховання у молоді поваги до життя ненароджених дітей, – розповідає ініціаторка заходу, доцент кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Ольга Христенко. – Разом зі студентами ми розробили просвітницькі листівки й розмістили їх у тролейбусах та міських автобусах. Звичайно, ми не охопили абсолютно всі одиниці громадського транспорту, але 80 кольорових листівок нагадуватимуть тернополянам і гостям міста про нашу спільну відповідальність за життя ненароджених дітей. На нашу думку, завдання громади і держави – бути уважними до самотніх вагітних жінок та сімей, які перебувають у важких життєвих обставинах й очікують дитину, щоб, власне, допомогти їм у їхніх потребах і запобігти абортам. Водночас, нам потрібно формувати свідоме відповідальне ставлення молоді до питань планування сім’ї і дітей».

учасники акції проти абортів студенти 4 курсу

Юрій Дячина, студент 4 курсу медичного факультету, співорганізатор акції: «Ми нечасто говоримо про аборт публічно, але дуже важливо інформувати населення про цю проблему, щоб ми всі разом думали, як зберегти життя ненародженим дітям, а не позбавлятися від них».

співорганізатор заходу студент 4 курсу Христина Дарморост

Христина Дарморост, студентка 4 курсу медичного факультету, учасниця акції: «Наші просвітницькі листівки звернені до сердець і сумління матерів і батьків, які стоять перед вибором: зберегти життя «небажаній дитині» чи позбутися її. Коли йдеться, наприклад, про соціальні причини абортів, розуміємо, що така постановка питання не витримує жодної критики. Ми як майбутні фахівці медичної галузі хочемо оберігати життя людей, у тому числі, маленьких, ніким не захищених ненароджених діток».

учасники заходу під час розклеювання агітаційних листівок у громадському транспорті

Данило Данилюк, студент 2 курсу фармацевтичного факультету, учасник акції: «Я радий, що зробив свій внесок у цей захід. І якщо наші листівки вплинуть хоча б на одну людину і вона задумається, і вирішить зберегти життя своїй ще ненародженій дитині – це буде дуже добре…».

доц. Бондаренко С.В. з студентами під час проведення акції

До проведеної акції долучилися студенти, які допомогли провести просвітницьку акцію: четвертокурсники медичного факультету Юрій Дячина, Христина Дарморост, Богдан Парастюк, Любов Слобода, Наталія Бойко, Антоніна Круковець, другокурсники фармацевтичного факультету Юрій Дубовий та Данило Данилюк, магістрантка ННІ медсестринства Христина Юхимчук, а також доцент кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Сергій Бондаренко.

19 вересня 2018 року у читальній залі бібліотеки Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відбулася презентація посібника «Філософія. Семінарські заняття» для студентів вищих медичних навчальних закладів в Україні. Це вже другий навчальний посібник з філософії, що вийшов друком в університетському видавництві «Укрмедкнига».

Учасники заходу та гості із студентами ТДМУ імені І. Я. Горбачевського

Доценти кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін ТДМУ Леонід Кравчук та Тарас Кадобний висловили вдячність адміністрації нашого університету за сприяння у видавництві посібників, а також подякували усім, хто в той чи інший спосіб долучився до їх створення – колегам і студентам, учасникам науково-краєзнавчої студії «Терполяни».

Доцент кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Кадобний Т. Б.

Викладач кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Надія Гуменна, вітаючи присутніх з виходом нового видання, зазначила, що «це була нелегка і кропітка праця, але в результаті іноземні студенти отримали прекрасний посібник, який стане їм у пригоді під час підготовки до практичних занять з навчальної дисципліни «Філософія». Дуже добре, що він побачив світ».

Викладач кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Гуменна Н. В.

Пісенну нотку в презентацію внесли соліст Тернопільської обласної філармонії, лауреат Всеукраїнських і міжнародних конкурсів, президентський стипендіат Андрій Оленин та піаністка Тетяна Барилко. У їх виконанні прозвучала українська пісня «Ніч яка місячна» і пісня видатного українського композитора Богдана Веселовського «Очі». Торкнулася сердець слухачів і популярна композиція «Лелеча доля», яку, акомпануючи собі на бандурі, заспівала студентка медичного факультету Лілія Іськів. На заході були присутні студенти I курсу медичного факультету прикріплених кураторських груп, які мали позитивне враження від проведеного заходу