Молодість з її благородним ентузіазмом,

з її невиразним прагненням до чесного, справедливого

є одна з найбільших сил прогресу

На кафедрі педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін проводиться національно-патріотична та виховна робота викладачів-кураторів із студентами прикріплених груп.

Важливе місце в роботі кафедри належить виховній роботі викладачів серед студентів, що спрямована на формування у них моральних якостей, громадської активності та відповідальності за долю України, дбайливого ставлення до національного багатства країни, любові до рідної мови.

Пріоритетним у виховній роботі зі студентами викладачів кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін є реалізація особистісно орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі, залучення молоді до національної та світової культури, збереження морального та фізичного здоров’я молодого покоління, виховання патріотизму, громадських якостей особистості, забезпечення педагогічних умов для соціалізації студентів, виховання в них життєвої компетентності.

Викладачі кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін (О. М. Христенко, Л.В.Кравчук,В.Й.Кульчицький, Т. Б. Кадобний, С. В. Бондаренко, Гуменна Н.В., Сопіга М.О.) з 2015 року по сьогоднішній час регулярно проводять зустрічі із студентами прикріплених груп, на яких проводять бесіди на різні теми, що стосуються навчання та виховання, планування патріотично-виховних заходів в університеті та за його межами за різними напрямками: національно-патріотичне виховання, інтелектуально-духовне, моральне виховання, екологічне, естетичне виховання, трудове та за здоровий спосіб життя. Велику увагу на кафедрі педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін приділяється іноземним студентам, які крім навчання беруть участь у творчих заходах університету.

Національно-патріотичне виховання

У зв’язку із складною політичною ситуацією в країні пов'язаною із воєнними подіями на сході України викладачі кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін велику увагу приділяють сторінкам історії України, які залишили трагічний слід у нашій пам'яті. У звязку з цим студенти відвідують місця історичної пам'яті для вшанування памятних дат та загиблих героїв.

викл. Кравчук Л.В. в музеї політичних в'язнів (2015 рік)

Тематична лекція старшого наукового працівника краєзнавчого музею Левинець Л. В. у краєзнавчому музеї "Пам'яті жертв голодомору 1932 - 1933 років" Терноопільський краєзнавчий музей (2015 рік)

студенти спеціальності фізична реабілітація на тематичній лекції "Пам'яті жертв голодомору 1932 -1933 років" у краєзнавчому музеї (2015 рік)

Інтелектуально-духовне виховання

Студенти разом із викладачами кафедри беруть участь у науково-практичних конференціях, відвідують місцеві культурні заклади – філармонію, драматичний театр, музеї, кінотеатри міста, де вони переглядають українські кінофільми, вистави, експозиції історичних та культурних пам’яток, а також є слухачами симфонічної музики, що дає можливість сформувати інтелектуально-духовний напрямок їхнього світогляду. Студенти та викладачі беруть участь у різноманітних інтелектуальних заходах.

студенти із куратором викладачем кафедри Гуменною Н. В. в драмтеатрі (2016 рік)

студенти з куратом викл. Гуменною Н. В. на виставі "Запорожець за Дунаєм" в драматичному театрі (2016 рік)

Щороку із студентами викладачі проводять екскурсії в музеї Тернополя, що є вже хорошою традицією для збагачення культурного розвитку та ознайомлення з українськими традиціями

студенти з куратором доц. Бондаренком С. В. на екскурсії "Ніч в музеї" (травень 2017 р.)

екскурсія у відділі Новітньої історії України краєзнавчого музею з науковим працівником Пукачем В. В. (травень 2017 р.)

Робота з іноземними студентами

Із іноземними студентами викладачі кафедри регулярно проводять бесіди, обговорюючи традиції народів, представники яких навчаються в університеті, знайомлять із звичаями українців. Іноземні студенти приймають активну участь у обговорені політичної ситуації в Україні та відношення до цього світової спільноти, а також беруть активну участь у планових виховних заходах кафедри та університуту, екскурсіях по видатним місцям Тернопілля.

4 лютого 2018 року студенти 46 групи I курсу факультету іноземних студентів з куратором доц. Кадобним Т. Б. відвідали Збаразький замок

Студенти факультету іноземних студентів на території Збаразького замку

2018 рік

Найбільш цікавою була екскурсія експозиціями козацької історії періоду XVII - XVIII століть. Студенти задавали запитання екскурсоводу по історичним питанням, що говорило про їхню зацікавленість в питаннях історії України

Світлини замків Тернопільщини

2018 рік

Світлини в кімнатах замку

2018 рік

Естетичне виховання

Кураторами груп проводяться виховні бесіди щодо культури поведінки, морального стану студентів групи, піднімаються питання щодо виникнення конфліктних ситуацій та шляхів виходу з них. Також проводяться цікаві зустрічі з видатними постатями краю, та вшанування міжетнічних національних культур.

13 лютого 2018 року у читальній залі бібліотеки Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відбулася зустріч на тему «Сучасні тенденції української літератури» з Володимиром Шовкошитним – поетом, прозаїком, публіцистом, доктором філософії в галузі політології, народним депутатом України першого скликання, громадським діячем. У його творчому доробку – збірки поезій, твори публіцистики, наукові статті, кіносценарії, музичні альбоми, низка прозових творів. Письменник є лауреатом багатьох міжнародних та всеукраїнських премій, засновником і директором київського видавництва «Український пріоритет».

поет та прозаїк Володимир Шовкошитний (2018 рік)

студенти та викладачі медичного університету

(2018 рік)

16 лютого 2018 року в читальній залі бібліотеки Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відбувся Літературно-мистецький захід, присвячений лемківській культурі. У ньому взяли участь студенти та викладачі доц. Кадобний Т. Б. та Кравчук Л. В., які є засновниками та членами науково-краєзнавчої студії «Терполяни», викладачі нашого університету та інших вишів Тернополя, представники управління культури облдержадміністрації.

вітальне слово співорганізатора заходу Кравчука Л. В. (2018 рік)

гості та учасники заходу присвяченого вшануванню пам'яті лемківської культури (2018 рік)

Моральне виховання

Доброю традицією серед наставників та студентів стали благодійні заходи. 21 березня 2018 року студенти 46 групи факультету іноземних студентів з куратором доц. Кадобним Т. Б. відвідали благодійну організацію "Карітас". Студенти принесли з собою солодощі, подарунки для вихованців закладу.

студенти з працівниками "Карітасу" (2018 рік)

6 квітня 2018 року на передодні Великодніх Свят викладачі кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін доц. Кадобний Т. Б. та Кравчук Л. В. в рамках науково-краєзнавчої студії "Терноляни" та благодійного фонду «Misericordia» провели благодійну акцію збору коштів на допомогу дітям сиротам.

студенти долучаються до благодійної акції (2018 рік)

студенти іноземці взяли участь у благодійності (2018 рік)

керівник гуртка "Терполяни" Кравчук Л. В. із студентами (2018 рік)

Учасники волонтерського руху «Misericordia» та члени науково-краєзнавчої студії «Терполяни» активно підтримали загально-університетську благодійну акцію «Зробимо життя дітей щасливішим». Також волонтери відвідали Тернопільський навчально-реабілітаційний центр для дітей з вадами опорно-рухового апарату, що на вулиці Братів Бойчуків, 6, та навчально-вихований комплекс №28.

проведення волонтерської акції гуртківців (2018 рік)

доц. Кадобний Т.Б. із студентами (2018 рік)

організатори заходу доц. Кадобний Т. Б. та Кравчук Л. В. із дітьми вихованцями реабілітаційного центру (2018 рік)

доц. Кадобний Т. Б. із студентами провідали студентів на дому (2018 рік)

13 грудня 2017 року в кафе корпусу ННІ-медсестринства учасники та організатори Клубу української мови та культури доц. Христенко Ольга Мирославівна та викладач кафедри Починок Юлія Мирославівна організували для українських та іноземних студентів Андріївські вечорниці. Це хороша українська традиція, яка обіймає своїм теплом і єднає студентів різних національностей в єдину студентську родину. На заході учасники ліпили українські вареники та пекли пироги. Свято було організовано із збереженням українських національних традицій.

організатори вечорниць: доц. О. М. Христенко, викл. Ю. М. Починок, доц. Руденко М. І. (грудень 2017 р.)

студенти та викладачі беруть участь у Андріївських вечорницях (грудень 2017 р.)

Здоровий спосіб життя

Одне з важливих завдань суспільства – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину. Адже стан здоров’я населення України свідчить про існування реальної загрози вимирання нації. Питанню здорового способу життя викладачами кафедри приділяється особлива увага.

15 травня 2018 року напередодні Дня захисту дітей студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського провели просвітницьку акцію «Збережи життя ненародженій дитині», метою якої є привернення уваги суспільства до проблеми абортів та формування культури відповідального материнства і батьківства.

доц. Христенко О. М. із студентами (2018 рік)

співорганізатор заходу студент 4 курсу Христина Дарморост (2018 рік)

учасники заходу під час розклеювання агітаційних листівок у громадському транспорті (2018 рік)

Трудове виховання

Серед напрямків навчально-виховного процесу студентів, важливе місце займає трудове виховання. З цією метою кафедра долучається до участі у заходах чистоти навколишнього середовища.

студенти з куратором викладачем Гуменною Н. В. беруть участь в акції "Толока" (2017 рік)

студенти під час акції "Толока" (2017 рік)