На кафедрі педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін працює студентський науковий та культурний гурток «Терполяни». Студенти працюють в напрямку наукової роботи кафедри та проводять наукові та культурно-просвітницькі заходи в університеті та за його межами.

План роботи студентського наукового гуртка і напрямки його наукових досліджень розробляються відповідно до науково-дослідної тематики кафедри.

Заняття в гуртку включає індивідуальну роботу кожного гуртківця під керівництвом доцента кафедри Кравчука Л. В. та викладача Кадобного Т. Б., а також колективні засідання, що проводяться протягом навчального року.

Студентами–гуртківцями опубліковано збірки творчих здобутків.

Збірники публікацій видані учасниками студії «Терполяни» (2017 рік)

Упродовж 2016 - 2019 років опубліковано шість книг, написаних студентами, збірки віршів «Жасмин», «Калина», до яких увійшли поетичні напрацювання талановитих студентів нашого університету. 2019 року «Терполяни» зреалізували новий проект – видали збірку «Явір» та "Мій університет - моє натхнення" .

З вересня 2016 року науковий гурток«Терполяни» перейменовано у науково-краєзавчу студію.

Студенти-гуртківці проводять екскурсії історичними місцями Тернопілля. Так 12 листопада 2016 року в селі Лопушному Лановецького району побували члени науково-краєзнавчої студії «Терполяни» , щоб вшанувати героїчну сторінку національної історії. Українські і польські студенти поклали квіти до пам’ятного знака, встановленого на могилі полеглих в бою українців і поляків.

Доц. Кравчук Л. В. з учасниками краєзнавчої студії (2016 рік)

Гуртківці проводть цікаві зустрічі на різні наукові теми. 26 січня 2017 року в адиторії №3а відбулося засідання науково-краєзнавчої студії "Терполяни" на тему: «Вода Тернопільщини як життєтворний фактор суспільства». У ньому взяли участь представники інших університетів Тернополя, міської влади, громадської організації «Тернопільщина європейська», небайдужої учнівської молоді та спеціалісти обласного управління водних ресурсів.

Учасники конференції організованої студією «Терполяни» (2017 рік)

Як зазначили організатори заходу, для довголіття і здоров’я вкрай важливо, яка вода живить тканини нашого тіла. «За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, понад 80% проблем зі здоров’ям людини пов’язані з питною водою. Це спонукає нас активно пропагувати дбайливе ставлення до довкілля», – звернув увагу керівник науково-краєзнавчої студії «Терполяни», викладач кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Леонід Кравчук.

Вітальне слово засновника гуртка «Терполяни» Кравчука Л. В. учасникам конференції (2017 рік)

Вітальне слово заступника міського голови міста Тернополя Бицюри Л. В. (2017 рік)

Учасників засідання привітав заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, який наголосив на актуальності теми.

Професор ТДМУ Степан Вадзюк розповів про роль води у забезпеченні життєдіяльності організму. За його словами, щоб повноцінно функціонувати, наші клітини повинні містити її достатню кількість. Лише за цієї умови обмінні процеси відбуватимуться так, як слід.

Виступ професора ТДМУ ім. І. Я. Горбачвського С. Н. Вадзюка (2017 рік)

Професор Тернопільського національного технічного університету імені І.Пулюя Олег Покотило (2017 рік)

Яка вода найкраще засвоюється організмом? Результатами останніх досліджень з цього приводу з присутніми поділився професор Тернопільського національного технічного університету імені І.Пулюя Олег Покотило.

Під час заходу обговорили перспективи та завдання водозбереження краю, якісний стан і властивості води. Різдвяними колядками привітали присутніх учасниці гурту «Ланівчанка» (Сніжана Кузьминюк, Аліна Кондратюк та Ірина Криса). А на завершення прозвучала пісня «Мій рідний край» у виконанні члена Спілки журналістів України, засновника громадської організації «Тернопільщина європейська» Григорія Басюка та пісня «Torna a Surriento», яку учасникам засідання подарував талановитий вокаліст – студент другого курсу факультету іноземних студентів Хуберт Мікоша.

Учасниці гурту «Ланівчанка» Сніжана Кузьминюк, Аліна Кондратюк та Ірина Криса (2017 рік)

Хуберт Мікоша (2017 рік)

Благодійність в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського має глибоке і давнє коріння. Українські та іноземні студенти науково-краєзнавчого гуртка «Терполяни» не один раз засвідчували своїми діями це. Сьогодні, коли все українське суспільство на шляху свого державотворення, зустрілося з важкими випробовуваннями, волонтерство стало однією з форм готовності протистояти їм. З ініціативи викладача кафедри Тараса Кадобного було організовано загальноуніверситетський волонтерський рух «MISERICORDIA», який активно підтримали ректорат та деканати нашого університету.

Доц. Кравчук Л. В. із студентами (2017 рік)

2 березня 2017 року українські та іноземні студенти ТДМУ долучилися до збору гуманітарної допомоги бійцям 81-ї механізованої бригади. Представники першого курсу Пьотр Островскі та Сандра Славінска організували збір продуктів, медикаментів, засобів особистої гігієни на факультеті іноземних студентів. Спільними зусиллями було зібрано понад 60 кілограм гуманітарної допомоги. Все це уже відправлено до місця дислокації вищезгаданої бригади.

Волонтерський рух «MISERICORDIA» організовував 11 квітня 2017 року акцію зі збору коштів для придбання медичного обладнання для вихованців Тернопільського навчально-реабілітаційного центру. Благодійний захід відбувся у всіх навчальних корпусах ТДМУ.

Проректор з навчальної роботи Шульгай Аркадій Гаврилович із студентами (2017 рік)

Помічник поректора з суспільних питань Яремчук Ольга Зіновіївна та учасники благодійного фонду медичного університету (2017 рік)

Члени науково-краєзнавчої студії «Терполяни» та студенти-волонтери Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського завітали 12 квітня 2017 року з великодніми подарунками до учнів Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру. Діти були дуже раді гостям.

2 жовтня 2017 року в аудиторії №303А в корпусі №11 на кафедрі педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін з нагоди Дня працівника освіти було проведено зустріч викдадачів та студентів кураторських груп та учасників науково-краєзнавчої студії «Терполяни» з заступником міського голови міста Тернополя Бицюрою Леонідом Олексійовичем, який виступив з вітальним словом до освітян, викладачів кафедри та студентів, а також вручив нагрудну відзнаку Тернопільського Міського голови, викладачу кафедри філософії та суспільних дисциплін доценту Кравчуку Леоніду Васильовичу за активну науково-краєзнавчу роботу із студентами Тернопільського державного медичного університету імені Івана Яковича Горбачевського.

Вітальне слово заступника міського голови міста Тернополя Бицюри Л. В. (2017 рік)

Студенти та викладачі кафедри доц. Христенко О. М., викл. Кравчук Л. В. та Кадобний Т. Б. (2017 рік)

Вручення нагрудної відзнаки від міського голови міста Тернополя доц. Кравчуку Л. В. (2017 рік)

У Теребовлянському навчально-реабілітаційному центрі Тернопільської обласної ради навчаються 158 дітей з вадами слуху та важкими порушеннями мовлення. Для хлопчиків і дівчаток, які приїхали з різних районів області, цей навчальний заклад став другою домівкою, затишною і теплою, з гарними умовами для якісного навчання і розвитку. У цьому переконалися студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, які завітали сюди 7 грудня 2017 року, щоб привітати дітей зі святом Миколая, яке стрімко наближається, вручити їм подарунки і поспілкуватися. Спілкування вийшло повноцінним, бо гості володіли мовою, зрозумілою нечуючим, – мовою жестів. Опанували її на курсах з вивчення жестової мови, що діють в ТДМУ і вже набули популярності серед студентів.

Студенти ТДМУ імені І. Я. Горбачевського та діти реабілітаційного центру (2017 рік)

Директор центру Марія Кацан (2017 рік)

До доброчинної акції у Теребовлянському навчально-реабілітаційному центрі, крім студентів, що відвідують курси, долучилися також учасники загальноуніверситетського волонтерського руху «Misericordia» та члени науково-краєзначої студії «Терполяни».

Присутніх і гостей привітала директор центру Марія Кацан, яка розповіла, що в структурі закладу діють дошкільне відділення, початкова, базова і старша школи, а старшокласники, здобуваючи загальну середню освіту, навчаються також кравецькій справі, комп’ютерному набору. До речі, Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр першим в Україні почав надавати дітям з вадами слуху професії «оператор комп’ютерного набору» та «кравець».

Староста науково – краєзнавчої студії «Терполяни» Олеся Цвігун (2017 рік)

Керівник студії «Терполяни» викл. Леонід Кравчук та доц. Кадобний Т.Б. передають збірки праць гуртка "Терполяни" реабілітаційному центру в Теребовлі (2017 рік)

Студентка 1 курсу стоматологічного факультету, староста науково – краєзнавчої студії «Терполяни» Олеся Цвігун від імені майбутніх медиків щиро подякувала дітям і вчителям за запрошення й побажала всім гарного передноворічного настрою. Викладач кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін ТДМУ і один з ініціаторів проекту зі створення курсів з вивчення жестової мови Тарас Кадобний передав директору навчально-реабілітаційного центру книги «Особливості педагогічної діяльності», «Нариси з історії української духовності» та «Історія козацтва після зруйнування Запорізької Січі», які поповнять бібліотеку закладу.

Народна пісня у виконанні студентки 4 курсу медичного факультету, бандуристки і співачки Лілі Іськів (2017 рік)

Іноземні студенти з дітьми реабілітаційного центру (2017 рік)

Керівники гуртка «Терполяни» постійно працюють над публікаціями посібників. 14 грудня 2018 року у бібліотеці Тернопільського державного медичного університету імені І. Я.. Горбачевського відбулася презентація посібника до програми курсу «Філософія» для студентів вищих медичних навчальних закладів. Видання було затверджене вченою радою ТДМУ, рекомендоване кафедрою педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін. Посібник вийшов друком у видавництві нашого університету «Укрмедкнига», а його авторами є викладачі кафедри пеагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Леонід Кравчук, Тарас Кадобний, кандидат біологічних наук, старший викладач кафедри загальної хімії Лариса Кравчук та Іван Садовник. Як зазначено в анотації, за формою і змістом посібник є комплексним поєднанням навчально-методичних та евристичних матеріалів, що сприяє його використанню при виконанні теоретичних, практичних і самостійних завдань у процесі вивчення програмного матеріалу.

Посібник "Філософія" , виданий засновниками гуртка «Терполяни» (2018 рік)

На презентацію завітали студенти, викладачі, а також учасники науково-краєзнавчої студії «Терполяни» з невеличкою концертною програмою. Ведуча свята – студентка першого курсу стоматологічного факультету Олеся Цвігун.

Доцент кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Олег Пилипишин зазначив, потреба в такому посібнику назрівала давно і дуже добре, що він побачив світ. За його словами, книга допоможе студентам у вивченні важливої і цікавої науки філософії, навчить краще розуміти світ.

Вітальне слово доц. Кравчука Л. В. (2018 рік)

Доц. кафедри Пилипишин О. І. (2018 рік)

Доцент кафедри медичної фізики та лікувальної діагностики ТДМУ Валерій Дідух, який є також автором низки поетичних збірок і краєзнавчих книг, вихід нового посібника «Філософія» назвав важливою подією. Валерій Дмитрович нагадав вислів видатного французького філософа і математика Рене Декарта, що «філософія схожа на дерево, коріння якого – метафізика, стовбур – фізика, а гілки – всі інші науки, які зводяться до трьох головних: медицини, механіки, етики».

Доц. кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Тарас Кадобний та доц. кафедри медичної фізики та лікувальної діагностики ТДМУ Валерій Дідух (2018 рік)

Доц. кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Тарас Кадобний (2018 рік)

Викладач Тарас Кадобний звернув увагу на те, що останній навчально-методичний посібник з філософії був виданий ще у 1995 році. Тому народився задум розробити новий. Він розповів, що в планах – видати посібник з філософії науки для аспірантів, а також підручник з української жестової мови «Медична термінологія і анатомія людини».

Ліричну нотку в презентацію книжкової новинки внесли учасники концерту. Студентка третього курсу медичного факультету Лілія Іськів, акомпануючи собі на бандурі, виконала пісні «Лелеча доля» та «Я козачка твоя». Студентка першого курсу стоматологічного факультету Яна Владика заспівала попурі з відомих українських пісень, студенти першого курсу стоматологічного факультету Інна Гевал та Максим Каліш полонили серця глядачів прекрасним танцем.

Студентка третього курсу медичного факультету Лілія Іськів (2018 рік)

Учасники волонтерського руху «Misericordia» та члени науково-краєзнавчої студії «Терполяни» в квітні 2019 року відвідали Тернопільський навчально-реабілітаційний центр для дітей з вадами опорно-рухового апарату, що на вулиці Братів Бойчуків, 6.

Організатор заходу доц. Кадобний Т. Б. (2019 рік)

Студентка першого курсу стоматологічного факультету Анастасія Кордас (2019)

В травні 2019 року в науковій бібліотеці ТНМУ імені І. Я. Горбачевського відбулася презентація книжки збірки віршів учасників гуртка "Терполяни": "Мій університет - моє натхнення". В затишній залі наукової університетської бібліотеки зібралися студенти та гості, щоб поділитися своїми враженнями та думками.

Студентка першого курсу Діана Кошовська ведуча презентації збірки віршів гуртка "Терполяни": "Мій університет - моє натхнення" (2019 рік)

Керівник гуртка "Терполяни" доц. Кравчук Л. В. презентує збірку "Мій університет - моє натхнення" (2019 рік)

4 червня 2019 року – науково-краєзнавча студія «Терполяни» мала можливість зустрітися з доктором історичних наук, академіком Української академії наук та Академії політичних наук, завідувачем студії науково-дослідного інституту українознавства МОН України. Захід відбувся у навчально-науковому інституті моделювання та аналізу патологічних процесів Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського.

Доктор історичних наук, академік Української академії наук та Академії політичних наук, завідувач студії науково-дослідного інституту українознавства МОН України Павло Гай-Нижник (2019 рік)

Викладачі кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін та кафедри іноземних мов (2019 рік)

До уваги учасників цієї зустрічі було запропоновано нове наукове дослідження Павла Гай-Нижника, який з приємністю передав в студію свою монографію «Павло Скоропадський і Власний штаб гетьмана, всієї України: боротьба за владу і державність», яка нещодавно вийшла в Києві (видавництво «Крок», 2019 р, 626 с).

Доц. Кравчук Л. В. та проф. П. Гай-Нижник (2019 рік)

10 жовтня 2019 року з нагоди 77-ї річниці з дня створення Української повстанської армії, а також до Дня захисника України та свята Покрови Пресвятої Богородиці студенти та викладачі науково-краєзнавчої студії «Тернопяни», яка діє в Тернопільському національному медичному університеті імені І.Горбачевського, організували чергове засідання студії на півночі Тернопільщини – в штабі УПА урочища Антонівці.

Учасники науково-краєзнавчої студії «Тернопяни» в в штабі УПА урочища Антонівці (2019 рік)

Піша хода студентів у штаб УПА в селі Антонівці (2019 рік)

Студенти ознайомилися з реконструкцією штабу повстанців та іншими очима подивились на події, які відбуваються сьогодні на сході нашої держави.

Студенти медичного факультету у штабі УПА в селі Антонівці на Волині (2019 рік)

Вітальне слово до студентів керівника гуртка "Терполяни" доц. Кравчука Леоніда Васильовича до 77-ї річниці Дня Захисника Вітчизни та Дня заснування Української повстанської армії (2019 рік)

22 січня 2020 року науково-краєзнавча студія «Терполяни» спільно зі студентами медичного факультету ТНМУ долучилися до державного свята Дня Соборності.

Криковськова Юля, студентка першого курсу медичного факультету, виступила з віршем «Стрілецькі могили» і спонукала кожного присутнього задуматися над етапами боротьби та становлення української державності, що триває і сьогодні.

Студенти медичного факультету (2020 рік)

Криковськова Юля студентка першого курсу медичного факультету (2020 рік)

Усіх присутніх привітав заступник міського голови міста Тернополя Леонід Бицюра та доцент кафедри медичної фізики діагностичного та лікувального обладнання Дідух Валерій Дмитрович, який у своєму виступі привернув увагу до подій січня 1919 року.

Заступник міського голови міста Тернополя Леонід Бицюра (2020 рік)

Доцент кафедри медичної фізики діагностичного та лікувального обладнання Дідух Валерій Дмитрович (2020 рік)

Задирейко Мар’яна, студентка першого курсу медичного факультету, виконала пісню «Кленова балада». На знак солідарності з воїнами, які стоять на захисті східних кордонів сучасної України, студент медичного факультету Мовчко Артем прочитав зворушливий вірш «Що ти маєш на увазі, командире?». Цей твір змусив задуматися, якою ціною дається вільна, соборна, незалежна Україна.

Задирейко Мар’яна, студентка першого курсу медичного факультету (2020 рік)

Студент медичного факультету Мовчко Артем (2020 рік)

Науково-краєзнавча студія «Терполяни» започаткувала проект, в рамках якого під час кожного заходу хтось з присутніх отримуватиме заохочувальний приз за кращу вишиванку. Таким чином члени студії планують підтримувати національні традиції. «Терполяни» будуть раді присутності студентів і викладачів у традиційному українському вбранні. Цього дня староста потоку Войцеховський Максим разом зі знавцями української вишивки, обирав найкращу вишиванку. Заохочувальний приз – пам’ятну книгу «Нариси української духовності» автора Л. В. Кравчука – за найкрасивішу вишивану сорочку отримала Підлужна Уляна – студентка 110 групи.

Підлужна Уляна, студентка медичного факультету (2020 рік)

Переможці конкурсу за кращу вишиванку (2020 рік)

5 лютого 2020 року науково-краєзнавча студія «Терполяни» організувала вечір пам’яті про драматичні події, які мали місце в житті українського народу. У час боротьби проти гітлерівського нацизму найбільше постраждали українці. Через чисельні втрати цвіту нації та мужню боротьбу Україні було надано членство в ООН. Згодом населення нашої країни було змушене голодувати через радянську податкову політику. Про ці факти розповів керівник студії Леонід Кравчук. Він представив найсучасніше дослідження «Голод 1946 -1947 рр. в Україні: колективна пам’ять» (2019 р., м. Київ, 1176 с., спогади з Тернопільської області 857 – 889 с.). Передмову до цієї книги написав відомий науковець, доктор історичних наук, професор Марочко Василь.

Спогадами про «голодний» період поділився доцент кафедри медичної фізики та лікувальної діагностики ТНМУ, член обласного літературного об’єднання при Тернопільській обласній організації Національної спілки письменників України Дідух Валерій, який продекламував свої вірші, описав історичні хроніки того часу.

Керівник студії доц. Леонід Кравчук представляє найсучасніше дослідження «Голод 1946 -1947 рр. в Україні: колективна пам’ять» (2020 рік)

Член обласного літературного об’єднання при Тернопільській обласній організації Національної спілки письменників України Дідух Валерій Дмитович (2020 рік)

Щодо цих подій своє поетичне слово виразив відомий публіцист, поет, громадський діяч, член Національної спілки письменників України та НСЖУ Барна Володимир. Він наголосив, що «пам’ять одного – це пам’ять багатьох», і нам потрібно про це пам’ятати, щоб лихо не повторилось.

Про вивчення та усвідомлення власної історії у своєму виступі зауважив отець Андрій – представник української діаспори в Латинській Америці. Він підняв питання щодо подальшої розбудови української держави, де ми зобов’язані бути свідомими, активними, формувати в собі згуртованість, наполегливість, стійкість та жертовність в ім’я України.

Публіцист, поет, громадський діяч, член Національної спілки письменників України та НСЖУ Барна Володимир (2020 рік)

Отець Андрій – представник української діаспори в Латинській Америці (2020 рік)

Студентка 141-ї групи ННІ медсестринства Крикавська Юлія продекламувала вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну».

Студентка 141-ї групи ННІ медсестринства Крикавська Юлія (2020 рік)

Від Тернопільської міської «Просвіти» до присутніх звернулась Шот Галина, наголосивши на важливості співпраці і єдності поколінь з метою збереження пам’яті про трагічне минуле. До присутніх в залі звернувся учасник бойових дій на Сході України – Олександр Іванюк, поділившись сторінками мужності і стійкості з життя бійців на передовій.

Співголова Тернопільської міської «Просвіти» Шот Галина (2020 рік)

Учасник бойових дій на Сході України – Олександр Іванюк (2020 рік)

Книгу пам’яті жертв голодомору «Кістки котрих не зламали» презентувала польською та українською мовами викладач кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін, кандидат філологічних наук Юлія Починок, яка з 2019 року є учасницею гуртка «Терполяни».

На завершення заходу «Терполяни» передали книгу «Голод 1946 – 1947 рр. в Україні: колективна пам’ять» директору бібліотеки Проців Олені у фонд наукової бібліотеки ТНМУ.

Студенти ознайомлюються із збіркою віршів пам'яті жертв голодомору (2020 рік)

Керівник гуртка "Терполяни" доц. Кравчук Л. В. вручає книгу «Голод 1946 – 1947 рр. в Україні: колективна пам’ять» директору бібліотеки Проців Олені у фонд наукової бібліотеки ТНМУ (2020 рік)

27 серпня 2020 року з нагоди відкриття пам’ятника святої Покрови біля музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини науково-краєзнавча студія ТНМУ «Терполяни», студенти медичного факультету Бучко Андріана ММ-307, Сторощук Діана ММ-222, Надкевич Анастасія ММ-211, Калужшська Оксана МПв-241 передали для експозицій відділу ОУН-УПА рідкісні експонати: медичну сумку, інструменти.

Директор музею Філь Євген подарував медикам літературу, в якій автори діаспори дослідили і описали історію медицини 40-50-их років та героїчні вчинки медиків-повстанців. Між університетською науково-краєзнавчою студією та адміністрацією музею національно-визвольної боротьби намітилися подальші шляхи співпраці.

Доц. Кадобний Т. Б., доц. Кравчук Л. В., директор музею національно-визвольної боротьби Є. Філь, науковий співробітник музею С. Волянюк та студенти ТДМУ імені І. Я. Горбачевського (2020 рік)

Директор музею національно-визвольної боротьби Філь Є. та доц. Кадобний Т. Б. із студентами ТДМУ імені І. Я. Горбачевського (2020 рік)

Директор музею національно-визвольної боротьби Філь Євген, доц. Кравчук Л. В. та студенти ТДМУ імені І. Я. Горбачевського (2020 рік)

30 серпня 2020 року студенти-волонтери університетського руху «MISERICORDIA» та учасники студентського наукового гуртка «Терполяни» вирушили у с. Лозова Байковецької ОТГ, де вночі загорівся будинок, в якому проживала багатодітна сім’я (6 дітей). Внаслідок трагедії вони втратили все майно. Дізнавшись про трагедію, що сталася, наші студенти передали постраждалій багатодітній сім’ї одяг, взуття, канцелярське приладдя та речі першої необхідності. Студенти-волонтери університетського руху «MISERICORDIA» та учасники студентського наукового гуртка «Терполяни» вже декілька років поспіль опікуються малозабезпеченими сім’ями цієї громади, а також допомагають учням цієї школи у вивченні англійської та польської мов.

Сім’я щиро дякує студентам-волонтерам: Опер Тетяні, Бучко Андріані, Надкевич Анастасії, Сторощук Діані, Рівній Олі, Кульковській Інессі та Найсик Любові.

Керівник волонтерського руху «MISERICORDIA» викл. Кадобний Тарас Богданович та студенти-волонтери передають постраждалій родині матеріальну допомогу (2020 рік)

Викл. Кадобний Тарас з учасницями волонтерського руху «MISERICORDIA» (2020 рік)

13 жовтня 2020 року з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці та дня Захисника Вітчизни активісти студії «Терполяни», а саме: Андріана Бучко (мм-307), Ілля Сороківський (мм-305), Ігор Майхрук (мм-207), Анастасія Надкевич (мм-211), Марта Струк (мм-212), Юлія Крикавська (МПв-241) та викладачі Зоряна Майхрук, Оксана Багрій-Заяць передали Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини цінні медичні інструменти для доповнення експозиції, а саме: пінцет, шприци, колби, стоматологічні інструменти для огляду ротової порожнини, шпатель, бікс для стерилізації медичного інструментарію, які збереглися з часів Першої та Другої світових війн.

Учасники гуртка «Терполяни» біля Музею національно-визвольної боротьби (2020 рік)

Медичні експонати, передані музею учасниками гуртка «Терполяни» (2020 рік)

Директор Музею національно-визвольної боротьби Євген Філь ознайомлює студентів та викладачів з експозиціями музею (2020 рік)

14 жовтня 2020 року з нагоди дня Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Захисника Вітчизни учасники науково-краєзнавчої студії «Терполяни» під керівництвом викладача кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Кравчука Леоніда Васильовича організували поїздку у село Старі Олексинці Кременецького району Тернопільської області в якому вдалося віднайти і викарбувати імена загиблих повстанців в роки Другої Світової війни. Серед учасників заходу були студенти-гуртківці: Андріана Бучко (мм-307), Ілля Сороківський (мм-305), Ліля Іськів (мм-619), Анастасія Надкевич (мм-211), Юлія Крикавська (мпв-241) та Марта Струк (мм-212).

Керівник гуртка «Терполяни» доц. Кравчук Л. В. з студентами та учасниками урочистого заходу (2020 рік)

Пам'ятна плита загиблим воякам УПА в роки Другої Світової війни у селі Старі Олексинці Кременецького району Тернопільської області (2020 рік)

25 листопада 2020 року студенти волонтерського руху ТНМУ «MISERECORDIA» і краєзнавчої студії «Терполяни» відвідали Центр соціально-психологічної реабілітації дітей. Волонтери університету у складі українських та іноземних студентів подарували дітям гарний настрій, а також необхідні речі, одяг, іграшки, книги, солодощі, фрукти. У заході також взяли участь викладачі кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін доц. Кадобний Т. Б. та викладач Починок Юлія Мирославівна, які були організаторами проведення даного заходу.

Керівник волонтерського руху «MISERICORDIA» та гуртка "Терполяни" викл. Кадобний Тарас Богданович та викладач Починок Юлія Мирославівна із студентами передають дітям Центру соціально-психологічної реабілітації подарунки (2020 рік)

Співорганізатор заходу, членкиня гуртка "Терполяни" викладач кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Починок Юлія Мирославівна та студенти університету з дітьми Центру соціально-психологічної реабілітації (2020 рік)

17 - 18 грудня 2020 року студенти волонтерського руху ТНМУ «MISERECORDIA» і краєзнавчої студії «Терполяни» з нагоди новорічно-різдв'яних свят провели низку заходів у рамках проекту "Миколай про тебе не забуде" та відвідали Ігора Баранишина, Центр соціально-психологічної реабілітації дітей, Обласний навчально-реабілітаційний центр на вул. Братів Бойчуків, 6, Соціальне середовище для молоді з інвалідністю "Карітас", а також сім'ю Села Лозова, Байковецької ОТГ, яка влітку 2020 року втратила помешкання

Волонтери університету у складі українських студентів подарували дітям гарний настрій, солодощі, зимовий одяг та взуття, іграшки, книги, фрукти, канцелярське приладдя, засоби особистої гігієни. У заході також взяли участь викладачі кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін доц. Кадобний Т. Б. та доц. кафедри іноземних мов Саварин Т. І., які були організаторами проведення даного заходу.

Керівник волонтерського руху «MISERICORDIA» та гуртка «Терполяни» викл. Кадобний Тарас Богданович з студентами в гостях у Ігора Баранишина (2020 рік)

Керівник волонтерського руху «MISERICORDIA» доц. Кадобний Т. Б. та студенти-волонтери передають постраждалій родині матеріальну допомогу з нагоди різдв'яно-новорічних св'ят та до "Дня Св'ятого Миколая" (2020 рік)

Керівник волонтерського руху «MISERICORDIA» викл. Кадобний Тарас Богданович та студенти-волонтери передають дітям Центру соціально-психологічної реабілітації матеріальну допомогу з нагоди різдв'яно-новорічних св'ят та до "Дня Св'ятого Миколая" (2020 рік)

В грудні 2020 року науково-краєзнавча студія «Терполяни» створила громадську організацію «Інститут досліджень національної спадщини» з метою підсилення і вдосконалення своєї краєзнавчо-дослідницької діяльності. Понад 5 років засновники і учасники студії в Тернопільському національному медичному університеті організували багато історико-культурних заходів, здійснили краєзнавчі розвідки, видали низку книг і залучили до цієї роботи широкі верстви населення міста.

Науково-краєзнавчу студію «Тернопляни» постійно підтримує адміністрація та весь колектив Тернопільського національного медичного університету. На знак пошани гуртківці Ігор Майхрук і Андріана Бучко вручили посвідчення новоствореної організації її співзасновнику – ректору ТНМУ імені І.Я. Горбачевського, професору Михайлу Михайловичу Корді. Вони також висловили вдячність за умови творити, досліджувати і займатися науково-краєзнавчою діяльністю.

Ігор Майхрук і Андріана Бучко та ректор ТНМУ професор Михайло Михайлович Корда (2020 рік)

4 лютого 2021 року громадська організація «Інститут досліджень національної спадщини» спільно з науково-краєзнавчою студією ТНМУ «Терполяни» продовжили добру традицію передачі посібників, які передбачені навчально-виховним процесом. Були передані до бібліотеки ТНМУ імені І. Я. Горбачевського посібники «Філософія», «Філософія та методологія науки» авторів Кравчука Л. В., Кадобного Т. Б. українською та англійською мовами для студентів медичного факультету та факультету іноземних студентів, які представляли декани Лихацький П. Г. і Сельський П. Р. Студентка медичного факультету Надкевич А. Ю. та учасник бойових дій , волонтер і голова Всеукраїнської громадської організації «Закінчимо війну» Ліпянін Сергій Богданович передали посібники директору університетської бібліотеки Проців Олені Ярославівні.

Зліва на право: проф. Сельський П. Р., волонтер та учасник бойових дій на сході України Ліпянін С. Б., студентка медичного факультету Надкевич А. Ю., проф. Лихацький П. Г. (2021 рік)

Студентка медичного факультету Надкевич А. Ю., директор університетської бібліотеки Проців О. Я. та учасник бойових дій на сході України Ліпянін С. Б. (2021 рік)

13 лютого 2021 року волонтери загальноуніверситетського руху «MISERICORDIA» та учасники науково-краєзнавчої студії «Терполяни» організували лекцію-гру «Я-лікар».

Перший такий захід студентки другого та третього курсу Марта Струк, Андріана Бучко провели у Тернопільському обласному навчально-реабілітаційному центрі для діток з обмеженими можливостями. Мета лекції полягала в ознайомленні школярів зі завданнями лікарів, їх інструментарієм та загальною будовою організму людини у вигляді гри. Діти мали змогу проаскультувати один одного фонендоскопом, навчитися користуватися механічним тонометром та задати запитання, які їх цікавили.

Студентки другого та третього курсу Марта Струк та Андріана Бучко проводять у Тернопільському обласному навчально-реабілітаційному центрі для діток з обмеженими можливостями лекцію-гру "Я-лікар" (2021 рік)

3 березня 2021 року волонтери загально-університетського руху «MISERICORDIA» та науково-краєзнавчої студії «Терполяни» відвідали благодійний фонд «Карітас». Студенти долучились до проєкту: «Благодійна їдальня», яка обслуговує щодня 60-80 осіб. Наші волонтери забезпечили їдальню продуктами харчування. До акції долучилися українські та іноземні студенти, які навчаються в ТНМУ імені І. Я. Горбачевського: Валід Мохамедович Альсамірі, Марта Рибенчук, Вікторія Віщук, Андріана Бучко, Ілля Сороківський, Яна Чайка, Анастасія Надкевич, Остап Сатурський, Діана Коллінс, Вікторія Вахновська, Христина та Оксана Пелип, Тетяна Опер, Ігор та Христина Майхруки, доц. Зоряна Василівна Майхрук та студент факультету іноземних студентів Джері Ніі Алемонаі.

Волонтери загально-університетського руху «MISERICORDIA» та науково-краєзнавчої студії «Терполяни» передають продукти харчування благодійному фонду «Карітас» (2021 рік)

З 1 по 5 березня 2021 року волонтери загально-університетського руху «MISERICORDIA» та науково-краєзнавчої студії «Терполяни» провели низку просвітницько-волонтерських заходів на тему збереження здоров’я.

1 березня 2021 року – Вахновська Вікторія (медичний факультет) відвідала Конопківську ЗОШ- І ступеня, філія Микулинецької опорної ЗОШ-І-ІІІ ст., в рамках просвітницької роботи: «Як попередити інфекційні захворювання, дотримуючись правил особистої гігієни». Тема розмови зацікавила дітей, вони активно демонстрували свої вміння правильно мити руки та чхати. Вікторія розповіла дітям про гігієну рук, ротової порожнини, чому потрібно стежити за чистотою одягу і тіла, які продукти корисні для покращення імунітету, на що треба звертати увагу під час вибору продуктів у крамницях.

Студентки медичного факультету Кузьмич Ольга та Захарчук Наталія відвідали Маневицьку ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 (Волинська область).

2 березня 2021 року – Опер Тетяна (медичний факультет) провела урок на тему «Піклуємось про здоров’я серця змалечку» в Чортківській спеціалізованій школі-інтернаті №3 спортивного профілю І-ІІІ ступенів імені Р.Ільяшенка, яка є закладом-партнером нашого волонтерського руху. Під час уроку діти ознайомилися з будовою та функціонуванням серцево-судинної системи, навчилися вимірювати пульс, артеріальний тиск, а також мали змогу проаускультувати серце. Також було згадано про особисту безпеку під час пандемії, правила та техніку миття рук.

Шаптала Назар, студент стоматологічного факультету організував урок для учнів початкових класів Городищенської ЗОШ 1-3 ступенів. №2 (Черкаська обл.) на тему «Профілактика карієсу та гігієна ротової порожнини», а студенти медичного факультету Чайка Яна, Сороківський Ілля, Бучко Андріана прочитали лекцію на тему «Сучасні завдання медичної генетики» школи №10 м. Тернополя. На підставі того, що учні вивчають розділ генетики, студенти більш глибоко розказали, як генетика впливає на розвиток спадкових захворювань. Ознайомивши з завданнями медичної генетики, розкрили суть кожного з наведенням прикладів та схем. Студенти розповіли цікаві факти про успіхи геннотерапії та генної інженерії, а також проінформовано учнів про актуальний молекулярний метод ПЛР.

3 березня 2021 року – Надкевич Анастасія та Рибенчук Марта (медичний факультет) відвідали центр Соціально-психологічно реабілітації дітей, де провели урок на тему «Здоровий спосіб життя та особиста гігієна».

4 березня 2021 року – Гнатківська Соломія і Шозда Діна (медичний факультет) організували пізнавальний урок для учнів дев’ятих класів Острівської загальноосвітньої школи на тему «Фізіологічні особливості підліткового віку». Нашильник Марина, студентка медичного факультету провела урок на тему «Анатомія людського організму, догляд за власним здоров’ям» у Костопільському НВК «ЗОШ І ступеня – гімназія ім. Т. Г. Шевченка» (Рівненська обл.). Вегера Інна (медичний факультет) провела бесіду «Гігієна дівчат» з ученицями 7-11 класів у Новосільській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Мирона Зарицького – с. Нове Село( Скориківська ОТГ, Тернопільський район, Тернопільська область).

5 березня 2021 року – Майхрук Христина та Майхрук Ігор (медичний факультет) відвідали школу №20 імені Руслана Муляра, де провели урок здоров’я та розказали про запобігання та профілактику інфікування і поширення коронавірусом діткам. Майхрук Христина та Майхрук Ігор (медичний факультет) відвідали «Тернопільський обласний навчально-реабілітаційний центр» і прочитали лекцію на тему «Як зберегти здоров’я під час пандемії».

Волонтери загально-університетського руху «MISERICORDIA» та науково-краєзнавчої студії «Терполяни» проводять для дітей загальноосвітніх шкіл України ряд просвітницько-волонтерських заходів на тему збереження здоров’я (2021 рік)

20 березня 2021 році волонтери загально-університетського руху «MISERICORDIA» та науково-краєзнавчої студії «Терполяни»: Анастасія Надкевич, Адріана Бучко та Марта Струк в Тернопільському навчально-реабілітаційному центрі провели заняття на тему «Здоровий спосіб харчування» українською, польською, німецькою та англійською мовами. Цього року студенти-волонтери розширили даний проєкт, додавши до нього навчання німецькою мовою і назвали його «Наука і мистецтво здоров’я іноземними мовами». Під час уроків студенти університету використовували прямий метод на відміну від граматико-перекладного методу. Вони пояснювали учням, що кожна нова мова – це новий світ та нові можливості. Наші студенти-волонтери постійно поглиблюють свої знання з іноземних мов багато подорожуючи та спілкуючись з носіями іноземних мов. А участь іноземних студентів ТНМУ у цьому проєкті допомагає юним учням наших закладів-партнерів відкривати світи інших національностей і ментальностей.

Волонтери загально-університетського руху «MISERICORDIA» та науково-краєзнавчої студії «Терполяни» Анастасія Надкевич, Адріана Бучко та Марта Струк проводять в Тернопільському навчально-реабілітаційному центрі заняття на тему «Здоровий спосіб харчування» українською, польською, німецькою та англійською мовами (2021 рік)

14 квітня 2021 року студенти-волонтери загально-університетського руху «MISERICORDIA» та науково-краєзнавчої студії «Терполяни» разом з директором опорної школи Байковецької ОТГ відвідали малозабезпечені, багатодітні та соціально неблагополучні родини цієї громади, де ознайомились з потребами та умовами проживання дітей. Під час акції тим сім’ям, які мали потребу в продуктах харчування, волонтери передали макаронні вироби, крупи, цукор, борошно, солодощі. Людям, які мали потребу в одязі волонтери передали взуття, весняно-літнє вбрання, сумочки для дівчат, книги та канцелярське приладдя. Волонтери залишили допомогу старості с. Курники, який передасть допомогу іншим родинам, які її потребують. Також студенти передали допомогу директору Байковецької ЗОШ для учнів з малозабезпечених сімей.

Волонтери загально-університетського руху «MISERICORDIA» та науково-краєзнавчої студії «Терполяни» передають матеріальну допомогу малозабезпеченим сім'ям опорної школи Байковецької ОТГ (2021 рік)

24 квітня 2021 року студенти-волонтери загально-університетського руху «MISERICORDIA» та науково-краєзнавчої студії «Терполяни» на передодні Великодніх свят відвідали благодійний фонд «Карітас». На прохання отця Андрія Марчука студенти вкотре долучилися до соціального проекту «Благодійна їдальня». Вони приготували 80 продуктових наборів для соціально незахищених людей, людей з інвалідністю та безхатченків. Студенти планують і надалі підтримувати цей проєкт.

Волонтери загально-університетського руху «MISERICORDIA» та науково-краєзнавчої студії «Терполяни» передають матеріальну допомогу для соціально незахищених людей, людей з інвалідністю та безхатченків у благодійний фонд «Карітас» (2021 рік)

30 квітня 2021 року студенти-волонтери загально-університетського руху «MISERICORDIA» та науково-краєзнавчої студії «Терполяни» завітали з великодніми подарунками до підопічних навчально-реабілітаційного центру на вул. братів Бойчуків, 6. Волонтери привітали дітей з Великодніми святами, побажали їм здоров’я, радості, миру, здійснення їхніх заповітних мрій. Цього разу студенти мали змогу поспілкуватись та активно провести час з дітками. Наприкінці зустрічі кожній дитині було вручено великодній подарунок.

Волонтери загально-університетського руху «MISERICORDIA» та науково-краєзнавчої студії «Терполяни» передають матеріальну допомогу для підопічних навчально-реабілітаційного центру на вул. братів Бойчуків, 6 (2021 рік)

За доброю традицією, гуртківці відвідали домівку випускника навчально-реабілітаційного центру Ігора Баранишина. Під час зустрічі студенти поспілкувались з Ігорем, підтримали його, привітали зі святами й подарували Великодній кошик та його улюблені книги.

Керівник волонтерського руху «MISERICORDIA» викл. Кадобний Тарас Богданович із гуртківцями краєзнавчої студії «Терполяни» та випускник навчально-реабілітаційного центру Ігор Баранишин (2021 рік)

30 квітня 2021 року студенти 2-го курсу медичного факультету, які є учасниками науково-краєзнавчої студії «Терполяни»: Надкевич Анастасія, Хміль Дмитро та Геряк Валентина провели лекцію на тему: «Здорове харчування та захворювання, які виникають внаслідок неправильного харчування» у Тернопільському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – правовий ліцей №2». Учні та вчителі мали змогу задати запитання студентам та переглянути навчальне відео.

Вахновська Вікторія, студенка медичного факультету, відвідала Конопківську ЗОШ І-ІІІ ступенів, філія Микулинецький опорної ЗОШ-І-ІІІ ст., в рамках просвітницької роботи, де провела урок на тему «Здоровий спосіб життя». Тема розмови зацікавила дітей, вони активно брали участь в обговорюванні та задавали запитання.

Студенти-учасники науково-краєзнавчої студії «Терполяни»: Надкевич Анастасія, Хміль Дмитро та Геряк Валентина проводять лекцію на тему: «Здорове харчування та захворювання, які виникають внаслідок неправильного харчування» у Тернопільському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – правовий ліцей №2» (2021 рік)

20 травня 2021 року студентка медичного факультету, учасниця науково-краєзнавчої студії «Терполяни» Марта Струк зайняла почесне третє місце у вокальному конкурсі-відборі «Międzynarodowy festiwal pieśni legionowej», який відбувся вперше в Україні за підтримки Тернопільської міської ради та генерального консульства республіка Польща в місті Луцьк. Студентка нашого університету була нагороджена дипломом третього ступеня Генерального аташе консульства Республіки Польща в Луцьку Piotr Urbanowicz, грошовою винагородою та сертифікатом про участь у фестивалі.

Цей захід дав можливість суддям конкурсу обрати кращих виконавців, які поїдуть у вересні в місто Переворськ (Польща) з метою представлення України.

Марта Струк здобула призове місце та отримала можливість презентувати на міжнародному рівні наш університет. Напередодні студентка разом зі заступником директора з концертної роботи Тернопільської обласної філармонії, керівником колективу «Збруч» Василем Івановичем Ірмійчуком та його підопічними зустріли польських гостей та організаторів конкурсу Zofia Paczóska та Wojciech Bardowski у найкращих українських традиціях, хлібом та сіллю.

Марта Струк із заступником директора з концертної роботи Тернопільської обласної філармонії, керівником колективу «Збруч» Василем Івановичем Ірмійчуком, викладачами кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Кадобним Т. Б. та Кравчуком Л. В. та польськими гостями та організаторами конкурсу Zofia Paczóska та Wojciech Bardowski (2021 рік)

Напередодні відзначення 160-ти річчя перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на запрошення громади Товстенецької ОТГ викладачі та студенти науково-краєзнавчої студії «Терполяни» посадили Шевченкову вербу у смт. Товсте. Місцевим жителям вдалось зберегти гілочку, з якої вони виростили саджанець, який і був посаджений викладачами та студентами нашого університету.

Викладачі та студенти науково-краєзнавчої студії «Терполяни» з представниками громади Товстенецької ОТГ біля памятника Т. Г. Шевченку в смт. Товсте (2021 рік)

Викл. Кадобний Т. Б. та доцент Кравчук Л. В. біля висадженого дерева Шевченкової верби у смт. Товсте (2021 рік)

В червні 2021 року студентка медичного факультету (ММ-212) Марта Струк, яка є активною учасницею науково-краєзнавчої студії «Терполяни», благодійного руху «Misericordia», громадської організації «Інститут досліджень національної спадщини» та творчого колективу ТНМУ була нагороджена грамотою Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського за активну громадську позицію, волонтерську діяльність, сприяння у розвитку культури та відмінне навчання.

Студентка медичного факультету (ММ-212) Марта Струк та ректор ТНМУ імені І. Я. Горбачевського, професор Михайло Михайлович Корда (2021 рік)

24 травня та 4 червня 2021 року студенти-волонтери загально університетського руху «Misericordia» та науково-краєзнавчої студії «Терполяни» відвідали Центр надання соціальних послуг в умовах цілодобового проживання у селі Денисів Купчинецької ОТГ. Під час акції студенти ознайомилися з умовами проживання, потребами закладу та людей, які там проживають, поспілкувалися з підопічними закладу. Волонтерами було передано одяг, побутову хімію, засоби гігієни та фрукти для мешканців. Медичний персонал закладу та підопічні попросили студентів медиків допомогти у проведенні медичного огляду та консультацій. Студенти медичного факультету вимірювали артеріальний тиск, проводили аускультацію легень та серця, мали змогу поспілкуватися з людьми, які тут проживають та надати їм практичні поради.

Викладач Кадобний Т. Б. із студентами-волонтерами загально університетського руху «MISERICORDIA» та науково-краєзнавчої студії «Терполяни» в Центрі надання соціальних послуг у селі Денисів Купчинецької ОТГ (2021 рік)

Студенти-волонтери загально університетського руху «MISERICORDIA» та науково-краєзнавчої студії «Терполяни» відвідали медичну установу КНП «Микулинецьку обласну фізіотерапевтичну лікарню реабілітації» де зустрілися та обговорили питання медичної реабілітації хворих з головним лікарем – Ясеник Зиновієм Андрієвичем та поспілкувалися з середнім і молодшим медичним персоналом, пацієнтами оздоровниці. В ході візиту завідувачка загального відділення – Вахновська Євгенія Євгенівна ознайомила студентів з роботою лікарні та її відділеннями: загальним, неврологічним, дитячим. Вона розповіла, що основними лікувальними факторами є сірководнева вода, сульфідне торфоболото, крім цього з додаткових методів лікування широко використовуються різноманітні електропроцедури, гідромасажні ванни, ручні масажі та лікувальна фізкультура. Студентам-медикам вдалося бути присутніми при здійсненні деяких процедур, зокрема аплікацій парафіноозокериту, гальваноболота, дарсонвалізації, електрофорезу, інтердіну та ультразвук.

Викладач Кадобний Т. Б. та доцент Кравчук Л. В. із студентами-волонтерами загально університетського руху «MISERICORDIA» та науково-краєзнавчої студії «Терполяни» в медичній установі КНП «Микулинецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації» (2021 рік)

26 червня 2021 року члени громадської організації «Інститут досліджень національної спадщини» та науково-краєзнавча студія «Терполяни» при ТНМУ організували українсько-польсько-литовську історико-краєзнавчу розвідку у село Лопушне Кременецького району. Цей захід розпочався у стінах нашого університету. Ректор ТНМУ, проф. Корда Михайло Михайлович радо зустрів запрошених гостей, зокрема голову Тернопільської обласної ради Головка Михайла Йосифовича, голову польського товариства у Тернополі Фриза Петра та польський хор, професорсько-викладацький склад, учасників науково-краєзнавчої студії «Терполяни»

Викладач Тарас Богданович Кадобний, доцент Леонід Васильович Кравчук, ректор ТНМУ імені І. Я. Горбачевського, професор Михайло Михайлович Корда та голова Тернопільської обласної ради Михайло Йосифович Головко із студентами науково-краєзнавчої студії «Терполяни» та учасниками заходу (2021 рік)

Учасники та гості заходу вирушили в мальовниче село Лопушне Кременецького району, щоб вшанувати героїчну сторінку національної історії. Відомо, що в 1512 році тут відбулася грандіозна битва – шеститисячне русько-польсько-литовське військо князя Костянтина Острозького розгромило 25-тисячну орду кримського хана. Після бою князь наказав насипати на видному місці могилу, щоб поховати полеглих воїнів. На місці захоронення у 1992 році спорудили пам’ятний знак з написом: «Вічна слава героям, які віддали своє життя за вільну Україну 28 квітня 1512 року».

Староста села Лопушне Чабан Лариса Іванівна та жителі сіл Лопушне, Великих та Малих Дедеркал, Вовківців та міста Ланівці радо зустріли з короваєм гостей та разом поклали квіти до пам’ятного знака, встановленого на могилі полеглих в бою українців, поляків та литовців. Керівник ГО «Інститут досліджень національної спадщини» Кравчук Леонід Васильович передав листи-привітання від Генерального Консула Республіки Польщі в Луцьку Славоміра Місяка та Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Вальдемараса Сарапінаса старості села. Керівник міжнародного відділу ГО «Інститут досліджень національної спадщини» та науково-краєзнавчої студії «Терполяни», викладач Кадобний Тарас Богданович вручив грамоти «За активну громадянську позицію та волонтерську діяльність» активним учасникам історико-патріотичних розвідок.

Викладач Тарас Богданович Кадобний та доцент Леонід Васильович Кравчук із студентами науково-краєзнавчої студії «Терполяни» та учасниками заходу в селі Лопушне Кременецького району (2021 рік)

14-21 серпня 2021 року науково-краєзнавча студія ТНМУ «Терполяни» брала участь в європейському проекті, який стартував в Польщі під назвою Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschod. Його програма передбачала поглиблене вивчення польської мови, ознайомлення з культурними та історичними місцями Кракова, Сандомира, Кельце та інших міст, а також робочі зустрічі та обмін досвідом з мером міста Кельце та з маршалком у Свентокшиському воєводстві. Було намічено плани подальшої науково-дослідницької, громадської співпраці та домовлено про створення у Тернопільському національному медичному університеті європейського студентсько-науково-культурного центру, що передбачено у рамках проекту «Європа-Схід», з середовища польських, українських студентів та викладачів.

Доцент Леонід Кравчук із учасниками європейського проекту Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschod (2021 рік)

Упродовж літа волонтери загально-університетського руху «MISERICORDIA» та науково-краєзнавчої студії «Терполяни» збирали речі першої необхідності, канцелярські приладдя, книги, взуття, сумки та одяг для різних вікових груп. За підтримки директора опорної школи Байковецької ОТГ було передано усі речі малозабезпеченим, багатодітним та соціально неблагополучним родинам цієї громади, а також усім потребуючим.

Волонтери загально-університетського руху «MISERICORDIA» та науково-краєзнавчої студії «Терполяни» передають матеріальну допомогу для підопічних опорної школи Байковецької ОТГ (2021 рік)