На кафедрі педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін працює студентський науковий та культурний гурток «Терполяни». Студенти працюють в напрямку наукової роботи кафедри та проводять наукові та культурно-просвітницькі заходи в університеті та за його межами.

План роботи студентського наукового гуртка і напрямки його наукових досліджень розробляються відповідно до науково-дослідної тематики кафедри.

Заняття в гуртку включає індивідуальну роботу кожного гуртківця під керівництвом доцентів кафедри Кравчука Л. В. та Кадобного Т. Б., а також колективні засідання, що проводяться протягом навчального року.

Студентами–гуртківцями опубліковано збірки творчих здобутків.

Збірники публікацій видані учасниками студії "Терполяни" (2017 рік)

Упродовж 2016 - 2019 років опубліковано шість книг, написаних студентами, збірки віршів «Жасмин», «Калина», до яких увійшли поетичні напрацювання талановитих студентів нашого університету. 2019 року «Терполяни» зреалізували новий проект – видали збірку «Явір» та "Мій університет - моє натхнення" .

З вересня 2016 року науковий гурток "Терполянин" перейменовано у науково-краєзавчу студію.

Студенти-гуртківці проводять екскурсії історичними місцями Тернопілля. Так 12 листопада 2016 року в селі Лопушному Лановецького району побували члени науково-краєзнавчої студії «Терполяни» , щоб вшанувати героїчну сторінку національної історії. Українські і польські студенти поклали квіти до пам’ятного знака, встановленого на могилі полеглих в бою українців і поляків.

Доц. Кравчук Л. В. з учасниками краєзнавчої студії (2016 рік)

Гуртківці проводть цікаві зустрічі на різні наукові теми. 26 січня 2017 року в адиторії №3а відбулося засідання науково-краєзнавчої студії "Терполяни" на тему: «Вода Тернопільщини як життєтворний фактор суспільства». У ньому взяли участь представники інших університетів Тернополя, міської влади, громадської організації «Тернопільщина європейська», небайдужої учнівської молоді та спеціалісти обласного управління водних ресурсів.

Учасники конференції організованої студією "Терполяни" (2017 рік)

Як зазначили організатори заходу, для довголіття і здоров’я вкрай важливо, яка вода живить тканини нашого тіла. «За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, понад 80% проблем зі здоров’ям людини пов’язані з питною водою. Це спонукає нас активно пропагувати дбайливе ставлення до довкілля», – звернув увагу керівник науково-краєзнавчої студії «Терполяни», викладач кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Леонід Кравчук.

Вітальне слово засновника гуртка "Терполяни" доц. Кравчука Л. В. учасникам конференції (2017 рік)

Вітальне слово заступника міського голови міста Тернополя Бицюри Л. В. (2017 рік)

Учасників засідання привітав заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, який наголосив на актуальності теми.

Професор ТДМУ Степан Вадзюк розповів про роль води у забезпеченні життєдіяльності організму. За його словами, щоб повноцінно функціонувати, наші клітини повинні містити її достатню кількість. Лише за цієї умови обмінні процеси відбуватимуться так, як слід.

Виступ професора ТДМУ ім. І. Я. Горбачвського С. Н. Вадзюка (2017 рік)

Професор Тернопільського національного технічного університету імені І.Пулюя Олег Покотило (2017 рік)

Яка вода найкраще засвоюється організмом? Результатами останніх досліджень з цього приводу з присутніми поділився професор Тернопільського національного технічного університету імені І.Пулюя Олег Покотило.

Під час заходу обговорили перспективи та завдання водозбереження краю, якісний стан і властивості води. Різдвяними колядками привітали присутніх учасниці гурту «Ланівчанка» (Сніжана Кузьминюк, Аліна Кондратюк та Ірина Криса). А на завершення прозвучала пісня «Мій рідний край» у виконанні члена Спілки журналістів України, засновника громадської організації «Тернопільщина європейська» Григорія Басюка та пісня «Torna a Surriento», яку учасникам засідання подарував талановитий вокаліст – студент другого курсу факультету іноземних студентів Хуберт Мікоша.

Учасниці гурту «Ланівчанка» (Сніжана Кузьминюк, Аліна Кондратюк та Ірина Криса) 2017 рік

Хуберт Мікоша (2017 рік)

Благодійність в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського має глибоке і давнє коріння. Українські та іноземні студенти науково-краєзнавчого гуртка «Терполяни» не один раз засвідчували своїми діями це. Сьогодні, коли все українське суспільство на шляху свого державотворення, зустрілося з важкими випробовуваннями, волонтерство стало однією з форм готовності протистояти їм. З ініціативи викладача кафедри Тараса Кадобного було організовано загальноуніверситетський волонтерський рух «MISERICORDIA», який активно підтримали ректорат та деканати нашого університету.

Доц. Кравчук Л. В. із студентами (2017 року)

2 березня 2017 року українські та іноземні студенти ТДМУ долучилися до збору гуманітарної допомоги бійцям 81-ї механізованої бригади. Представники першого курсу Пьотр Островскі та Сандра Славінска організували збір продуктів, медикаментів, засобів особистої гігієни на факультеті іноземних студентів. Спільними зусиллями було зібрано понад 60 кілограм гуманітарної допомоги. Все це уже відправлено до місця дислокації вищезгаданої бригади.

Волонтерський рух «MISERICORDIA» організовував 11 квітня 2017 року акцію зі збору коштів для придбання медичного обладнання для вихованців Тернопільського навчально-реабілітаційного центру. Благодійний захід відбувся у всіх навчальних корпусах ТДМУ.

Проректор з навчальної роботи Шульгай Аркадій Гаврилович із студентами (2017 року)

Помічник поректора з суспільних питань Яремчук Ольга Зіновіївна та учасники благодійного фонду медичного університету (2017 рік)

Члени науково-краєзнавчої студії «Терполяни» та студенти-волонтери Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського завітали 12 квітня 2017 року з великодніми подарунками до учнів Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру. Діти були дуже раді гостям.

2 жовтня 2017 року в аудиторії №303А в корпусі №11 на кафедрі педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін з нагоди Дня працівника освіти було проведено зустріч викдадачів та студентів кураторських груп та учасників науково-краєзнавчої студії «Терполяни» з заступником міського голови міста Тернополя Бицюрою Леонідом Олексійовичем, який виступив з вітальним словом до освітян, викладачів кафедри та студентів, а також вручив нагрудну відзнаку Тернопільського Міського голови, викладачу кафедри філософії та суспільних дисциплін доценту Кравчуку Леоніду Васильовичу за активну науково-краєзнавчу роботу із студентами Тернопільського державного медичного університету імені Івана Яковича Горбачевського.

Вітальне слово заступника міського голови міста Тернополя Бицюри Л. В. (2017 рік)

Студенти та викладачі кафедри доц. Христенко О. М., доц. Кравчук Л. В. та Кадобний Т. Б. (2017 рік)

Вручення нагрудної відзнаки від міського голови міста Тернополя доценту Кравчуку Л. В. (2017 рік)

У Теребовлянському навчально-реабілітаційному центрі Тернопільської обласної ради навчаються 158 дітей з вадами слуху та важкими порушеннями мовлення. Для хлопчиків і дівчаток, які приїхали з різних районів області, цей навчальний заклад став другою домівкою, затишною і теплою, з гарними умовами для якісного навчання і розвитку. У цьому переконалися студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, які завітали сюди 7 грудня 2017 року, щоб привітати дітей зі святом Миколая, яке стрімко наближається, вручити їм подарунки і поспілкуватися. Спілкування вийшло повноцінним, бо гості володіли мовою, зрозумілою нечуючим, – мовою жестів. Опанували її на курсах з вивчення жестової мови, що діють в ТДМУ і вже набули популярності серед студентів.

Студенти ТДМУ імені І. Я. Горбачевського та діти реабілітаційного центру (2017 рік)

Директор центру Марія Кацан (2017 рік)

До доброчинної акції у Теребовлянському навчально-реабілітаційному центрі, крім студентів, що відвідують курси, долучилися також учасники загальноуніверситетського волонтерського руху «Misericordia» та члени науково-краєзначої студії «Терполяни».

Присутніх і гостей привітала директор центру Марія Кацан, яка розповіла, що в структурі закладу діють дошкільне відділення, початкова, базова і старша школи, а старшокласники, здобуваючи загальну середню освіту, навчаються також кравецькій справі, комп’ютерному набору. До речі, Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр першим в Україні почав надавати дітям з вадами слуху професії «оператор комп’ютерного набору» та «кравець».

Староста науково – краєзнавчої студії «Терполяни» Олеся Цвігун (2017 рік)

Керівник студії «Терполяни» доц. Леонід Кравчук та Кадобний Т.Б. передають збірки праць гуртка "Терполяни" реабілітаційному центру в Теребовлі (2017 рік)

Студентка 1 курсу стоматологічного факультету, староста науково – краєзнавчої студії «Терполяни» Олеся Цвігун від імені майбутніх медиків щиро подякувала дітям і вчителям за запрошення й побажала всім гарного передноворічного настрою. Викладач кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін ТДМУ і один з ініціаторів проекту зі створення курсів з вивчення жестової мови Тарас Кадобний передав директору навчально-реабілітаційного центру книги «Особливості педагогічної діяльності», «Нариси з історії української духовності» та «Історія козацтва після зруйнування Запорізької Січі», які поповнять бібліотеку закладу.

Народна пісня у виконанні студентки 4 курсу медичного факультету, бандуристки і співачки Лілі Іськів (2017 рік)

Іноземні студенти з дітьми реабілітаційного центру (2017 рік)

Керівники гуртка "Терполяни" постійно працюють над публікаціями посібників. Так 14 грудня 2018 року у бібліотеці Тернопільського державного медичного університету імені І. Я.. Горбачевського відбулася презентація посібника до програми курсу «Філософія» для студентів вищих медичних навчальних закладів. Видання було затверджене вченою радою ТДМУ, рекомендоване кафедрою педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін. Посібник вийшов друком у видавництві нашого університету «Укрмедкнига», а його авторами є викладачі кафедри пеагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Леонід Кравчук, Тарас Кадобний, кандидат біологічних наук, старший викладач кафедри загальної хімії Лариса Кравчук та Іван Садовник. Як зазначено в анотації, за формою і змістом посібник є комплексним поєднанням навчально-методичних та евристичних матеріалів, що сприяє його використанню при виконанні теоретичних, практичних і самостійних завдань у процесі вивчення програмного матеріалу.

Посібник "Філософія" виданий авторами засновниками гуртка "Терполяни" (2018 рік)

На презентацію завітали студенти, викладачі, а також учасники науково-краєзнавчої студії «Терполяни» з невеличкою концертною програмою. Ведуча свята – студентка першого курсу стоматологічного факультету Олеся Цвігун.

Доцент кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Олег Пилипишин зазначив, потреба в такому посібнику назрівала давно і дуже добре, що він побачив світ. За його словами, книга допоможе студентам у вивченні важливої і цікавої науки філософії, навчить краще розуміти світ.

Вітальне слово доц. Кравчука Л. В. (2018 рік)

Доцент кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Олег Пилипишин (2018 рік)

Доцент кафедри медичної фізики та лікувальної діагностики ТДМУ Валерій Дідух, який є також автором низки поетичних збірок і краєзнавчих книг, вихід нового посібника «Філософія» назвав важливою подією. Валерій Дмитрович нагадав вислів видатного французького філософа і математика Рене Декарта, що «філософія схожа на дерево, коріння якого – метафізика, стовбур – фізика, а гілки – всі інші науки, які зводяться до трьох головних: медицини, механіки, етики».

Доц. кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Тарас Кадобний та доц. кафедри медичної фізики та лікувальної діагностики ТДМУ Валерій Дідух (2018 рік)

Доц. кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Тарас Кадобний (2018 рік)

Викладач Тарас Кадобний звернув увагу на те, що останній навчально-методичний посібник з філософії був виданий ще у 1995 році. Тому народився задум розробити новий. Він розповів, що в планах – видати посібник з філософії науки для аспірантів, а також підручник з української жестової мови «Медична термінологія і анатомія людини».

Ліричну нотку в презентацію книжкової новинки внесли учасники концерту. Студентка третього курсу медичного факультету Лілія Іськів, акомпануючи собі на бандурі, виконала пісні «Лелеча доля» та «Я козачка твоя». Студентка першого курсу стоматологічного факультету Яна Владика заспівала попурі з відомих українських пісень, студенти першого курсу стоматологічного факультету Інна Гевал та Максим Каліш полонили серця глядачів прекрасним танцем.

Студентка третього курсу медичного факультету Лілія Іськів (2018 рік)

Учасники волонтерського руху «Misericordia» та члени науково-краєзнавчої студії «Терполяни» в квітні 2019 року відвідали Тернопільський навчально-реабілітаційний центр для дітей з вадами опорно-рухового апарату, що на вулиці Братів Бойчуків, 6.

Організатор заходу доц. Кадобний Т. Б. (2019 рік)

Студентка першого курсу стоматологічного факультету Анастасія Кордас (2019)

В травні 2019 року в науковій бібліотеці ТНМУ імені І. Я. Горбачевського відбулася презентація книжки збірки віршів учасників гуртка "Терполяни": "Мій університет - моє натхнення". В затишній залі наукової університетської бібліотеки зібралися студенти та гості, щоб поділитися своїми враженнями та думками.

Студентка першого курсу Діана Кошовська ведуча презентації збірки віршів гуртка "Терполяни": "Мій університет - моє натхнення" (2019 рік)

Керівник гуртка "Терполяни" доц. Кравчук Л. В. презентує збірку "Мій університет - моє натхнення" (2019 рік)

4 червня 2019 року – науково-краєзнавча студія «Терполяни» мала можливість зустрітися з доктором історичних наук, академіком Української академії наук та Академії політичних наук, завідувачем студії науково-дослідного інституту українознавства МОН України. Захід відбувся у навчально-науковому інституті моделювання та аналізу патологічних процесів Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського.

Доктор історичних наук, академік Української академії наук та Академії політичних наук, завідувач студії науково-дослідного інституту українознавства МОН України Павло Гай-Нижник (2019 рік)

Викладачі кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін та кафедри іноземних мов (2019 рік)

До уваги учасників цієї зустрічі було запропоновано нове наукове дослідження Павла Гай-Нижника, який з приємністю передав в студію свою монографію «Павло Скоропадський і Власний штаб гетьмана, всієї України: боротьба за владу і державність», яка нещодавно вийшла в Києві (видавництво «Крок», 2019 р, 626 с).

Доцент Кравчук Л. В. та професор П. Гай-Нижник (2019 рік)

10 жовтня 2019 року з нагоди 77-ї річниці з дня створення Української повстанської армії, а також до Дня захисника України та свята Покрови Пресвятої Богородиці студенти та викладачі науково-краєзнавчої студії «Тернопяни», яка діє в Тернопільському національному медичному університеті імені І.Горбачевського, організували чергове засідання студії на півночі Тернопільщини – в штабі УПА урочища Антонівці.

Учасники науково-краєзнавчої студії «Тернопяни» в в штабі УПА урочища Антонівці (2019 рік)

Піша хода студентів у штаб УПА в селі Антонівці (2019 рік)

Студенти ознайомилися з реконструкцією штабу повстанців та іншими очима подивились на події, які відбуваються сьогодні на сході нашої держави.

Студенти медичного факультету у штабі УПА в селі Антонівці на Волині (2019 рік)

Вітальне слово до студентів керівника гуртка "Терполяни" доц. Кравчука Леоніда Васильовича до 77-ї річниці Дня Захисника Вітчизни та Дня заснування Української повстанської армії (2019 рік)

22 січня 2020 року науково-краєзнавча студія «Терполяни» спільно зі студентами медичного факультету ТНМУ долучилися до державного свята Дня Соборності.

Криковськова Юля, студентка першого курсу медичного факультету, виступила з віршем «Стрілецькі могили» і спонукала кожного присутнього задуматися над етапами боротьби та становлення української державності, що триває і сьогодні.

Студенти медичного факультету (2020 рік)

Криковськова Юля студентка першого курсу медичного факультету (2020 рік)

Усіх присутніх привітав заступник міського голови міста Тернополя Леонід Бицюра та доцент кафедри медичної фізики діагностичного та лікувального обладнання Дідух Валерій Дмитрович, який у своєму виступі привернув увагу до подій січня 1919 року.

Заступник міського голови міста Тернополя Леонід Бицюра (2020 рік)

Доцент кафедри медичної фізики діагностичного та лікувального обладнання Дідух Валерій Дмитрович (2020 рік)

Задирейко Мар’яна, студентка першого курсу медичного факультету, виконала пісню «Кленова балада». На знак солідарності з воїнами, які стоять на захисті східних кордонів сучасної України, студент медичного факультету Мовчко Артем прочитав зворушливий вірш «Що ти маєш на увазі, командире?». Цей твір змусив задуматися, якою ціною дається вільна, соборна, незалежна Україна.

Задирейко Мар’яна, студентка першого курсу медичного факультету (2020 рік)

Студент медичного факультету Мовчко Артем (2020 рік)

Науково-краєзнавча студія «Терполяни» започаткувала проект, в рамках якого під час кожного заходу хтось з присутніх отримуватиме заохочувальний приз за кращу вишиванку. Таким чином члени студії планують підтримувати національні традиції. «Терполяни» будуть раді присутності студентів і викладачів у традиційному українському вбранні. Цього дня староста потоку Войцеховський Максим разом зі знавцями української вишивки, обирав найкращу вишиванку. Заохочувальний приз – пам’ятну книгу «Нариси української духовності» автора Л. В. Кравчука – за найкрасивішу вишивану сорочку отримала Підлужна Уляна – студентка 110 групи.

Підлужна Уляна, студентка медичного факультету (2020 рік)

Переможці конкурсу за кращу вишиванку (2020 рік)

5 лютого 2020 року науково-краєзнавча студія «Терполяни» організувала вечір пам’яті про драматичні події, які мали місце в житті українського народу. У час боротьби проти гітлерівського нацизму найбільше постраждали українці. Через чисельні втрати цвіту нації та мужню боротьбу Україні було надано членство в ООН. Згодом населення нашої країни було змушене голодувати через радянську податкову політику. Про ці факти розповів керівник студії Леонід Кравчук. Він представив найсучасніше дослідження «Голод 1946 -1947 рр. в Україні: колективна пам’ять» (2019 р., м. Київ, 1176 с., спогади з Тернопільської області 857 – 889 с.). Передмову до цієї книги написав відомий науковець, доктор історичних наук, професор Марочко Василь.

Спогадами про «голодний» період поділився доцент кафедри медичної фізики та лікувальної діагностики ТНМУ, член обласного літературного об’єднання при Тернопільській обласній організації Національної спілки письменників України Дідух Валерій, який продекламував свої вірші, описав історичні хроніки того часу.

Керівник студії доц. Леонід Кравчук представляє найсучасніше дослідження «Голод 1946 -1947 рр. в Україні: колективна пам’ять» (2020 рік)

Член обласного літературного об’єднання при Тернопільській обласній організації Національної спілки письменників України Дідух Валерій Дмитович (2020 рік)

Щодо цих подій своє поетичне слово виразив відомий публіцист, поет, громадський діяч, член Національної спілки письменників України та НСЖУ Барна Володимир. Він наголосив, що «пам’ять одного – це пам’ять багатьох», і нам потрібно про це пам’ятати, щоб лихо не повторилось.

Про вивчення та усвідомлення власної історії у своєму виступі зауважив отець Андрій – представник української діаспори в Латинській Америці. Він підняв питання щодо подальшої розбудови української держави, де ми зобов’язані бути свідомими, активними, формувати в собі згуртованість, наполегливість, стійкість та жертовність в ім’я України.

Публіцист, поет, громадський діяч, член Національної спілки письменників України та НСЖУ Барна Володимир (2020 рік)

Отець Андрій – представник української діаспори в Латинській Америці (2020 рік)

Студентка 141-ї групи ННІ медсестринства Крикавська Юлія продекламувала вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну».

Студентка 141-ї групи ННІ медсестринства Крикавська Юлія (2020 рік)

Від Тернопільської міської «Просвіти» до присутніх звернулась Шот Галина, наголосивши на важливості співпраці і єдності поколінь з метою збереження пам’яті про трагічне минуле. До присутніх в залі звернувся учасник бойових дій на Сході України – Олександр Іванюк, поділившись сторінками мужності і стійкості з життя бійців на передовій.

Співголова Тернопільської міської «Просвіти» Шот Галина (2020 рік)

Учасник бойових дій на Сході України – Олександр Іванюк (2020 рік)

Книгу пам’яті жертв голодомору «Кістки котрих не зламали» презентувала польською та українською мовами викладач кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін, кандидат філологічних наук Юлія Починок, яка з 2019 року є учасницею гуртка «Терполяни».

На завершення заходу «Терполяни» передали книгу «Голод 1946 – 1947 рр. в Україні: колективна пам’ять» директору бібліотеки Проців Олені у фонд наукової бібліотеки ТНМУ.

Студенти ознайомлюються із збіркою віршів пам'яті жертв голодомору (2020 рік)

Керівник гуртка "Терполяни" доц. Л. В. Кравчук вручає книгу «Голод 1946 – 1947 рр. в Україні: колективна пам’ять» директору бібліотеки Проців Олені у фонд наукової бібліотеки ТНМУ (2020 рік)

27 серпня 2020 року з нагоди відкриття пам’ятника святої Покрови біля музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини науково-краєзнавча студія ТНМУ «Терполяни», студенти медичного факультету Бучко Андріана ММ-307, Сторощук Діана ММ-222, Надкевич Анастасія ММ-211, Калужшська Оксана МПв-241 передали для експозицій відділу ОУН-УПА рідкісні експонати: медичну сумку, інструменти.

Директор музею Філь Євген подарував медикам літературу, в якій автори діаспори дослідили і описали історію медицини 40-50-их років та героїчні вчинки медиків-повстанців. Між університетською науково-краєзнавчою студією та адміністрацією музею національно-визвольної боротьби намітилися подальші шляхи співпраці.

Доц. Т. Б. Кадобний, доц. Л. В. Кравчук, директор музею національно-визвольної боротьби Є. Філь, науковий співробітник музею С. Волянюк та студенти ТДМУ імені І. Я. Горбачевського (2020 рік)

Директор музею національно-визвольної боротьби Є.Філь та доц. Т. Б. Кадобний із студентами ТДМУ імені І. Я. Горбачевського (2020 рік)

Директор музею національно-визвольної боротьби Філь Євген, доц. Л. В. Кравчук та студенти ТДМУ імені І. Я. Горбачевського (2020 рік)

30 серпня 2020 року студенти-волонтери університетського руху «MISERICORDIA» та учасники студентського наукового гуртка «Терполяни» вирушили у с. Лозова Байковецької ОТГ, де вночі загорівся будинок, в якому проживала багатодітна сім’я (6 дітей). Внаслідок трагедії вони втратили все майно. Дізнавшись про трагедію, що сталася, наші студенти передали постраждалій багатодітній сім’ї одяг, взуття, канцелярське приладдя та речі першої необхідності. Студенти-волонтери університетського руху «MISERICORDIA» та учасники студентського наукового гуртка «Терполяни» вже декілька років поспіль опікуються малозабезпеченими сім’ями цієї громади, а також допомагають учням цієї школи у вивченні англійської та польської мов.

Сім’я щиро дякує студентам-волонтерам: Опер Тетяні, Бучко Андріані, Надкевич Анастасії, Сторощук Діані, Рівній Олі, Кульковській Інессі та Найсик Любові.

Керівник волонтерського руху «MISERICORDIA» доц. Кадобний Тарас Богданович та студенти-волонтери передають постраждалій родині матеріальну допомогу (2020 рік)

Доц. Кадобний Тарас з учасницями волонтерського руху «MISERICORDIA» (2020 рік)

13 жовтня 2020 року з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці та дня Захисника Вітчизни активісти студії «Терполяни», а саме: Андріана Бучко (мм-307), Ілля Сороківський (мм-305), Ігор Майхрук (мм-207), Анастасія Надкевич (мм-211), Марта Струк (мм-212), Юлія Крикавська (МПв-241) та викладачі Зоряна Майхрук, Оксана Багрій-Заяць передали Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини цінні медичні інструменти для доповнення експозиції, а саме: пінцет, шприци, колби, стоматологічні інструменти для огляду ротової порожнини, шпатель, бікс для стерилізації медичного інструментарію, які збереглися з часів Першої та Другої світових війн.

Учасники гуртка "Терполяни" біля Музею національно-визвольної боротьби (2020 рік)

Медичні експонати, передані музею учасниками гуртка "Терполяни" (2020 рік)

Директор Музею національно-визвольної боротьби Євген Філь ознайомлює студентів та викладачів з експозиціями музею (2020 рік)

14 жовтня 2020 року з нагоди дня Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Захисника Вітчизни учасники науково-краєзнавчої студії "Терполяни" під керівництвом доцента кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Кравчука Леоніда Васильовича організували поїздку у село Старі Олексинці Кременецького району Тернопільської області в якому вдалося віднайти і викарбувати імена загиблих повстанців в роки Другої Світової війни. Серед учасників заходу були студенти-гуртківці: Андріана Бучко (мм-307), Ілля Сороківський (мм-305), Ліля Іськів (мм-619), Анастасія Надкевич (мм-211), Юлія Крикавська (мпв-241) та Марта Струк (мм-212).

Керівник гуртка "Терполяни" доц. Кравчук Л. В. з студентами та учасниками урочистого заходу (2020 рік)

Пам'ятна плита загиблим воякам УПА в роки Другої Світової війни у селі Старі Олексинці Кременецького району Тернопільської області (2020 рік)

25 листопада 2020 року студенти волонтерського руху ТНМУ «MISERECORDIA» і краєзнавчої студії «Терполяни» відвідали Центр соціально-психологічної реабілітації дітей. Волонтери університету у складі українських та іноземних студентів подарували дітям гарний настрій, а також необхідні речі, одяг, іграшки, книги, солодощі, фрукти. У заході також взяли участь викладачі кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін доц. Кадобний Т. Б. та викладач Починок Юлія Мирославівна, які були організаторами проведення даного заходу.

Керівник волонтерського руху «MISERICORDIA» та гуртка "Терполяни" доц. Кадобний Тарас Богданович та викладач Починок Юлія Мирославівна із студентами передають дітям Центру соціально-психологічної реабілітації подарунки (2020 рік)

Співорганізатор заходу, членкиня гуртка "Терполяни" викладач кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Починок Юлія Мирославівна та студенти університету з дітьми Центру соціально-психологічної реабілітації (2020 рік)

17 - 18 грудня 2020 року студенти волонтерського руху ТНМУ «MISERECORDIA» і краєзнавчої студії «Терполяни» з нагоди новорічно-різдв'яних свят провели низку заходів у рамках проекту "Миколай про тебе не забуде" та відвідали Ігора Баранишина, Центр соціально-психологічної реабілітації дітей, Обласний навчально-реабілітаційний центр на вул. Братів Бойчуків, 6, Соціальне середовище для молоді з інвалідністю "Карітас", а також сім'ю Села Лозова, Байковецької ОТГ, яка влітку 2020 року втратила помешкання

Волонтери університету у складі українських студентів подарували дітям гарний настрій, солодощі, зимовий одяг та взуття, іграшки, книги, фрукти, канцелярське приладдя, засоби особистої гігієни. У заході також взяли участь викладачі кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін доц. Кадобний Т. Б. та доц. кафедри іноземних мов Саварин Т. І., які були організаторами проведення даного заходу.

Керівник волонтерського руху «MISERICORDIA» та гуртка "Терполяни" доц. Кадобний Тарас Богданович з студентами в гостях у Ігора Баранишина (2020 рік)


Керівник волонтерського руху «MISERICORDIA» доц. Кадобний Тарас Богданович та студенти-волонтери передають постраждалій родині матеріальну допомогу з нагоди різдв'яно-новорічних св'ят та до "Дня Св'ятого Миколая" (2020 рік)

Керівник волонтерського руху «MISERICORDIA» доц. Кадобний Тарас Богданович та студенти-волонтери передають дітям Центру соціально-психологічної реабілітації матеріальну допомогу з нагоди різдв'яно-новорічних св'ят та до "Дня Св'ятого Миколая" (2020 рік)

В грудні 2020 року науково-краєзнавча студія «Терполяни» створила громадську організацію «Інститут досліджень національної спадщини» з метою підсилення і вдосконалення своєї краєзнавчо-дослідницької діяльності. Понад 5 років засновники і учасники студії в Тернопільському національному медичному університеті організували багато історико-культурних заходів, здійснили краєзнавчі розвідки, видали низку книг і залучили до цієї роботи широкі верстви населення міста.

Науково-краєзнавчу студію «Тернопляни» постійно підтримує адміністрація та весь колектив Тернопільського національного медичного університету. На знак пошани гуртківці Ігор Майхрук і Андріана Бучко вручили посвідчення новоствореної організації її співзасновнику – ректору ТНМУ імені І.Я. Горбачевського, професору Михайлу Михайловичу Корді. Вони також висловили вдячність за умови творити, досліджувати і займатися науково-краєзнавчою діяльністю.

Ігор Майхрук і Андріана Бучко та ректор ТНМУ професор Михайло Михайлович Корда (2020 рік)